imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Beamer: streamujeme video do Apple TV


Jistě to znáte. Hledaný film najdete pouze ve formátu MKV. QuickTime příliš nepomůže. Budete zrcadlit celou plochu Macu? Ale zase to zbytečné trhání obrazu…

Dilema, co se soubory, můžete vyřešit několika způsoby. Jak bylo naznačeno, můžete je rovnou poslat do Apple TV připojené k vaší televizi. Jenže pokud nemáte zrovna nejrychlejší Wi-Fi anebo vlastníte Maca s pomalejší integrovanou grafickou kartou, lehce nastane potíž. Místo kvalitního audio-vizuálního zážitku spatříte v obraze lehké škubání, případně zadrhávání zvukové stopy. V případě horším zážitek srovnatelný s PowerPointem. Jiné rady na internetu doporučují místo zrcadlení použít rozšířený režim. Tedy udělat z Apple TV další monitor pro Mac. Stále však zatěžujeme grafickou kartu a výsledek nefunguje ideálně všem. Poslední možností je rezignovat a celé video překonvertovat do jiného formátu. Často tak ale ztratíme možnost přepínat zvukové stopy nebo přepínat titulky.

Naštěstí existuje řešení v podobě aplikace Beamer. Tato jednoduchá utilitka dokáže streamovat video přímo do Apple TV, bez nutnosti dalšího datového toku. Obejdete se tak bez zbytečného zatěžování hardware streamováním celé plochy nebo zdlouhavým konvertováním vaší filmové sbírky.

Beamer-list

Celá utilita sází na minimalistický design a funkce. Pro správnou funkci ji stačí pouze zapnout, mít Mac na stejné síti jako je Apple TV nebo Google Chromecast. Poté už jednoduše přetáhnete pomocí drag & drop soubor s filmem do aplikace a spustí se přehrávání. Pokud máte soubor s více zvukovými stopami, můžete je v menu přepnout. Podobně to funguje i u titulků. Poté se stačí posadit před televizi s dodávaným ovladačem k Apple TV a pohodlně si užít film.

Kromě plejády podporovaných formátů nabízí aplikace ještě jednu vychytávku. Můžete si vytvořit seznam videí, kterým hromadně nastavíte vlastnosti a pustíte. Vhod tato funkce přijde zejména u seriálů, kdy se díváte na více po sobě. Beamer umí dokonce využít i tlačítek ovladače a v seznamu lze tudíž přeskakovat.

Beamer si poradil s výkonem základního Macu Mini a dokázal přehrávat i Full HD videa bez problému na stejné Wi-Fi N síti na níž bylo zrcadlení totožného filmu v přehrávači VLC noční můrou. Díky aktivní podpoře autorů se aplikace neustále vyvíjí a reaguje na požadavky uživatelů. Aktuální třetí verze zpřehlednila uživatelské rozhraní a odstranila nedostatky ohledně kódování titulků.

Beamer-stopy

Hledáte-li opravdu snadný způsob přehrávání filmů v Apple TV a nemáte chuť zkoušet metody zmíněné v úvodní části recenze, Beamer je řešení přesně pro vás.

Beamer

  • Aplikace pro streamování videa do Apple TV / Google Chromecast
  • + jednoduchost, podpora formátů, ovládání přes Apple Remote
  • Hodnocení 5 /5
  • Cena 570 Kč
  • beamer-app.com
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.