imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

BeoPlay E8 2.0 – Reloaded


E8 byla dobrá sluchátka, ale měla několik slabých stránek, které mě hodně zlobily. Otázka je tedy jasná: dokázali tyto problémy opravit a vytvořit novou verzi sluchátek, která bude připravená na požadavky budoucnost?

Když jde o skutečně bezdrátová sluchátka, nejsem nestranný: AirPods je můj nejoblíbenější technologický gadget, který nejvíc používám a nevýslovně miluji. Přesto jsem chtěl v loňském roce vyzkoušet a otestovat BeoPlay E8. Otevřel jsem je, zkusil a během pěti minut jsem se naštval. Pak jsem okamžitě tuto žhavou bramboru předal kolegovi.

Teď, když je venku verze 2.0, jsem byl znovu zvědavý, tak jsem jim dal další šanci. Na začátku bylo těžké nebrat do úvahu zařízení, které naplní potřeby všech [čti: AirPods] a podívat se na tento pár sluchátek jako na prémiové sluchátko zacílené na mnohem užší cílový trh. Ale nakonec jsme se spřátelili. Podívejme se proč!

Prémiové pouzdro a dobře zvolená barevná paleta

Co mě nejvíce trápilo, nebyly ani špunty, ale jejich „příslušenství“. Podle mého skromného názoru nebylo pouzdro a balení na prémiové úrovni, očekával jsem, že Bang a Olufsen vyrobí něco navíc. Naštěstí se vše změnilo.

Verze E8 2.0 je v podstatě změnou pouzdra, ale tentokrát se opravdu vylepšilo. Oproti první verzi se design výrazně změnil. Pouzdro lemuje lesklý kovový proužek, který neustále září, i když je pouzdro zavřené.

A ano, kožený obal je sofistikovanější a daleko příjemnější na dotek. Zmizelo také, z mého pohledu úplně zbytečné, poutko na zápěstí. Prémiovost designu nejvíce podtrhuje dotek kovu. Sluchátka jsou pevně držena magnety a pouzdro se magneticky také zavírá. Působí jako menší verze pěkného a kvalitního pouzdra na brýle. Ve srovnání s levným plastickým vzhledem první verze je to opravdu něco, co rádi vystavíte na odiv.

Z předchozích tří barevných variant se rozloučili s nejhorší šedou a bílou barvou, E8 2.0 je k dispozici ve čtyřech mnohem lepších barvách. Testoval jsem černou verzi a mohu říci, že vypadá skvěle. Co mohu říci o všech ostatních barvách je to, co jsem viděl na fotkách a videích: Indigo Blue má styl, to miluju, Limestone je spíše narůžovělá, doporučená pro dámy, a barva Natural rozhodně není můj šálek čaje. Každopádně se pouzdro výrazně zvětšilo oproti svému předchůdci, a z dobrého důvodu.

Skutečně bezdrátové

Skutečně bezdrátové – to znamená bezdrátovost a dlouhou životnost baterie. E8 2.0 slibují 16 hodin přehrávání hudby s jedním úplným nabitím. Což znamená čtyři hodiny s jedním nabití sluchátek a další tři kompletní cykly. Dlouho jsem to testoval a mohu říci, že sluchátka vydržela ještě déle. Nové E8 z tohoto pohledu fungovaly velmi dobře.

Trvá zhruba dvě hodiny, než se celé zařízení nabije od nuly pomocí USB-C kabelu, který barevne ladí se zařízením a nese značku B&O. A tady přichází hlavní hit: bezdrátové nabíjení, které je nejvýznamnější změnou kromě menšího faceliftu.

BeoPlay E8 lze nabíjet bezdrátově s jakýmkoliv druhem nabíječek, které jsou schopny nabíjet i telefon. B&O samozřejmě navrhli vlastní nabíjecí podložky, které budou uvedeny později a musejí být zakoupeny samostatně. Pro fanoušky to rozhodně bude must-have.

Stejný design, lepší zvuk

Na sluchátkách není nic nového, design zůstal stejný. V balení jsou přiloženy čtyři páry silikonových špuntů v různých velikostech a špunty z paměťové pěny, které drží v uších ještě lépe. Malým zklamáním je, že všechny špunty jsou dodávány v jednoduchém průhledném plastovém sáčku. Dokonce i sluchátka v mnohem nižších cenových relacích nabízejí rafinovanější řešení…

Ne všichni milují sluchátka zasazená hluboko do uší, ani já. Přepínání mezi špunty ale vyřešilo mé problémy a sluchátka jsou komfortně usazena v mém uchu, když sedím. Při chůzi musím několikrát upravit jejich polohu. Možná to není nutně chyba zařízení, řekněme, že moje uši sluchátka prostě nemilují.

Měli byste vědět, že v případě E8 nemluvíme o dvou odděleně fungujících sluchátkách, jako jsou AirPods. Pravé sluchátko je master, který může být použit sám, ale slave funguje pouze tehdy, když je dostatečně blízko svému masteru.

Zvuk se také vylepšil: střední a basové tóny jsou propracovanější. Zvuk nemůžete porovnat s prémiovými sluchátky. Ale navzdory všem svým fyzickým omezením jsou to jedny z nejlepších sluchátek na trhu. Použití při plné hlasitosti je příliš hlasité, i když nejste v tichém prostředí.

Zlepšil se i mikrofon. Podle zpětné vazby je hlas při telefonátech jasnější. Takové problémy jsem neměl, takže E8 zde získala pět hvězdiček. Potlačení šumu je vynikající, uniklo jen pár zvuků. Proto zavedli funkci “hear through”, která umožňuje mikrofonu zaznamenat zvuk kolem vás a přenést jej do ucha. Nebuďte překvapeni, když váš hlas bude znít trochu roboticky.

Pokud máte chuť si pohrát s pokročilými možnostmi zvuku, můžete je nastavit ručně, a to i pro různé hudební žánry. Teoreticky to můžete udělat pomocí oficiální aplikace Bang & Olufsen, ale podle mé zkušenosti to nefunguje spolehlivě. Nezvládl jsem to ani já, ani dva kolegové, kteří se o to pokusili. Poté, co jsem se poradil s Googlem, jsem zjistil, že většina recenzí zdůrazňuje, že funkce nefunguje spolehlivě. Pokud se bez ní obejdete, nepoužívejte ji. Párování s iPhonem a Androidem přes Bluetooth je snadné jako malá násobilka a mnohem spolehlivější než aplikace.

Bluetooth a ovládání

Zde přichází ta nejlepší část. Stejně jako nová sluchátka H9 i Beoplay E8 2.0 podporuje připojení přes Bluetooth k více zařízením. To je jediná vlastnost, kterou mi chybí u AirPods. Je to trochu kompenzace za nepřítomnost čipu W1 nebo novějšího H1.

V praxi to znamená, že sluchátka jsou schopna se zároveň připojit k vašemu MacBooku a mému iPhonu. Takže pokud přehráváte hudbu na MacBooku a někdo mi zavolá na iPhone, automaticky se přepnou. Také podporují nepřetržité přehrávání hudby. Když posloucháte doma hudbu na svém Macu a vyrážíte ven, stačí si vzít s sebou iPhone, hudba se automaticky přepne na telefon a naváže tam, kde jste skončili. Žádná nastavení, žádné přepínání, žádná akce. Je skvělé je používat.

Funguje to také s telefonními hovory, ale na začátku jsem měl trochu potíže. A platí to pro zařízení obecně. I když se jedná o pár špičkových sluchátek, jejich použití nebylo tak intuitivní, jak je tomu u AirPods. Musel jsem se to naučit, ale jakmile jsem jim věnoval dostatečnou pozornost, fungovala bezchybně. Pro ty, kteří nežijí v růžové bublině Applu, by to neměl být žádný velký problém.

Ovládání je stejné. Zpočátku jsem byl zmatený, teď funguje dobře. Klepnutím na tlačítko vpravo zapnete, na tlačítko vlevo zastavíte. Ani ovládání hlasitosti a přepínání není tak těžké.

Verdikt

Koupil bych si BeoPlay E8? Jsem pořád zamilovaný do AirPods a platit tolik za sekundární sluchátka považuji za zbytečné. Nicméně další pár sluchátek se občas hodí. Bylo skvělé s nimi poslouchat hudbu a zapomenout na celý svět. Sluchátka mi rozhodně budu chybět.

Když jde o AirPods, mnozí říkají, že zvuk je pro ně nejvyšší priorita a všechny ostatní funkce jsou druhotné. Těm bych doporučil nové E8. Pro ty, kteří jsou neustále v běhu a nebudou s sebou nosit velká sluchátka, to může být zásadní.

Není to produkt pro všechny, v každém aspektu. Pokud chcete být styloví, vyčlenit se z davu, milujte špunty do uší, chcete dobrý zvuk a jste ochotní za to zaplatit, pak to jsou sluchátka pro vás. Milovníci BeoPlay, připravte se!

Chcete BeoPlay E8 2.0? Vydejte se do eshopu iSTYLE a objednejte si je!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.