imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple watch

Beta watchOS představuje nové funkce


Minulý týden jsme vás informovali o tom, že iOS 11.3 přinese spoustu nových užitečných funkcí. Několik nových funkcí ale přinese také watchOS. Pojďme se na ně podívat.

iOS 11.3 představí největší počet novinek od iOS 11. watchOS 4.3 má sice o něco skromnější seznam nových funkcí, ale pořád ho má. Na druhou stranu kdo ví, kolik beta verzí a dalších vylepšení do finální verze ještě uvidíme.

Někteří lidé se svými Apple Watch i spí – například aby jim v případě nouze zachránily život – zatímco někteří dávají přednost holé ruce. Velká část té druhé skupiny pak hodinky používá v Nightstand módu. To znamená, že když jsou hodinky připojeny ke zdroji elektrické energie, fungují jako hodiny s nízkou intenzitou světla.

Tato funkce nyní funguje pouze v landsape módu, ovšem s příchodem watchOS 4.3 bude dostupná i v portrait módu. Proč je to důležité? Protože bude fungovat i u držáků s vertikální orientací. Pro ně nemusíme chodit daleko, AirPower od Applu bude totiž přesně takový. Náhoda? Nemyslíme si. A pro úplnost dostal nabíjecí proces novou animaci.

apple watch

Občas se stane, že po dlouhé době přivítáme dlouho ztracenou funkci. To je případ dálkového ovládání pro Music Library. Tato možnost z hodinek zmizela s příchodem watchOS 4, nicméně ve verzi 4.3 bude opět k dispozici. Do té doby můžete svou hudbu ovládat pouze, pokud ji přehráváte na svých Apple Watch.

Mezi novinky patří i funkce „On iPhone“. Díky ní můžete procházet playlisty, alba a hudebníky a nechat je přehrávat na svém iPhonu. V kombinaci s připojeným telefonem k reproduktoru tak můžete pohodlně měnit skladby, aniž byste se museli pro cokoliv natahovat.

apple watch

Stejně jako v případě iOS 11.3 bude watchOS 4.3 vydán někdy v průběhu jara. Do té doby mohou vyvolení jedinci zkoušet vývojářské beta verze. Veřejné beta verze nejsou dostupné z toho důvodu, že se na hodinkách nelze vracet k předchozím verzím.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.