imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Bezpečnostní záloha dat z aplikací Zdraví a Aktivita


Nastavit své Apple Watch s novým iPhonem můžete udělat jen tehdy, když zařízení odpojíte od původního telefonu a registrujete jej na novém. Co se ale stane s daty z aplikací Zdraví a Aktivita, když hodinky připojíte k novému zařízení?

Téma se nám vrací docela často, jelikož není úplně zřejmé, jak přesně funguje bezpečnostní záloha Apple Watch. V předchozím článku jsme se problematice částečně věnovali, ale neponořili jsme se hlouběji do detailů kolem dat ze Zdraví a Aktivity. Když odpojíte iPhone a Apple Watch, hodinky na telefonu vytvoří zálohu.

Tato záloha je lehce dohledatelná v iCloudu vedle ostatních záloh iPhonu. Dříve mohlo být nalezení dat docela složité a člověk se mohl ztrácet v řadě dat a čísel ostatních záloh, nebyly totiž součástí iCloudu. Od iOS 11 je však všechno jednodušší – pokud se na zařízení přihlásíte k fungujícímu Apple ID, které dříve využívalo některý z produktů, automaticky se zálohy zpřístupní i zde.

Abyste své Apple Watch spárovali s novým zařízením, potřebujete jej odpojit od aktuálního telefonu. Hodinky totiž mohou být připojeny pouze k jednomu. Párování se dá lehce odstranit obvyklou cestou, tedy uvnitř aplikace Watch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.