imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Bezpečnostní záloha obsahu z Apple Watch?


Ti, kteří nově poznávají vzájemné propojení mezi Apple Watch a iPhonem, mohou být trochu zmatení. Částečně totiž spolupracují, částečně nikoliv. Jak ale udělat bezpečnostní zálohu obsahu na chytrých hodinkách?

Jestliže již Apple Watch máte, víte dobře, že bez propojení k iPhonu je neaktivujete – obě zařízení jsou jak pokrevní bratři. Hodinky od Applu nejsou jen sportovním náramkem, jenž by sbíral data a synchronizoval je s iPhonem. Jde i o oddělené chytré zařízení, které dělá výpočty samo o sobě. Kam ale ukládá svá data a vytváří bezpečnostní zálohy?

Apple Watch zálohují všechny základní informace, které by měl uživatel iPhonu nastavit pouze jednou za život, následně je data možné s každým novým zařízení přenášet dále. Watch Face, nastavení WiFi, zvuky a displeje, haptická odezva, jazyk, časová zóna, informace pro konkrétní aplikace, data Zdraví a nastavení dalších aplikací.

Své hodinky můžete bez větších obtíží vrátit do továrního stavu v Nastavení, ale ať se budete dívat sebevíce, nikde žádnou bezpečnostní zálohu nenajdete. Klíčem je totiž právě iPhone, jenž dělá všechnu práci a zálohu ukládá na váš účet na iCloudu. Pro Apple Watch a iPhone však nejsou samostatné zálohy, systém je uchovává pohromadě. Jestliže si tak chcete být jisti, že máte všechna data uložena před resetem do továrního nastavení, sledujte pozorně následující:

  • Zařízení Apple Watch a iPhone by měla být spárovaná a blízko u sebe.
  • iPhone by měl být zamknutý a připojení k napájení a stabilní WiFi síti (v případě automatických záloh).
  • Můžete také zálohu vyvolat ručně, a to v Nastavení > iCloud > Záloha na iCloudu.

Poznámka: Jestliže odpojíte své hodinky od iPhonu (můžete tak udělat přímo v Apple Watch), pak iPhone vytvoří zálohu vašich hodinek (pokud jsou v dosahu) a smaže z nich data. Toto však neuloží nastavení, která jsme výše vypsali, zařízení Bluetooth ani playlisty z Apple Music.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.