imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Bezplatná verze Spotify prochází zásadní rekonstrukcí


Dlouho jsme něco podobného očekávali, nyní k tomu dochází – streamovací služba začala předělávat design a funkce bezplatné verze. V pozitivním slova smyslu!

Spotify snad nemusíme představovat. Jde o největší hudební streamovací službu s více než 100 miliony uživateli, pokud sečteme předplatitele i uživatele bezplatné verze. Bezplatná verze byla jedním z hlavních faktorů úspěchu platformy, mnoho lidí zvyklých na YouTube nechtělo za poslech hudby platit. Po čase velká část zákazníků přechází od bezplatné k placené verzi.

Proto je důležité mít řadu funkcí i v bezplatné verzi. Spotify musí naplno ukázat, co mohou lidé od předplacené verze očekávat – kdyby byla verze zdarma špatná, jen těžko by tolik lidí přecházelo dál. Bezplatná verze má jen dvě omezení: 1) mezi písničkami je občas reklama; 2) playlisty mohou být přehrávané pouze v shuffle režimu.

Podle informací Bloombergu teď Spotify chystá vydání předělané bezplatné verze, s čímž se nesou i změny funkcí. Konkrétně zmizí omezení v podobě shuffle přehrávání playlistů, poslech tak bude ještě příjemnější. Redesign se bude týkat i mobilní verze.

Brzy dorazí i obaly alb v plné velikosti (některá alba je již mají nyní), změní se systém vyhledávání, playlisty podle nálady pak budou barevně odděleny. Ze spodní části zmizí záložka Procházet a místo tlačítka Rádio bude nyní výzva k předplacení plné verze.

Malá skupina zákazníků již dostala novou verzi aplikace na testování. Pro širokou veřejnost bude dostupná příští týden, dost pravděpodobně od speciálního eventu 24. dubna. Společnost potvrdila několik změn i pro mobilní verzi, zatím však nedala konkrétní informace.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.