imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Blesková zpráva: jsou tu iPad mini a iPad Air!


Apple nedávno představil dva nové iPady. Kromě tolik očekávaného iPadu mini přišel i nový 10,5” iPad Air.

Zdá se, že Keynote, která se bude konat příští pondělí, se ponese ve znamení služeb. A určitě nepůjde o iPady. Šeptalo se, že možná přijde i modernizovaná verze 6. generace iPadu nebo nová velikost. Pravdu měli zastánci druhé varianty. Jeden týden před Keynote se v online Apple Store objevily nový iPad Air a iPad mini.

Kompletní nová nabídka iPadů na jednom obrázku.

Obě dvě zařízení mají mnoho společného:

  • Obě mají A12 Bionic čip (jádro iPhonů z roku 2018), díky kterému nabízejí špičkový výkon. Gamesky, Photoshop, AR… co víc si přát?
  • Retina displej s technologií True Tone. Žádné kompromisy v oblasti displeje, nejde o zařízení vstupní úrovně s malou cenovkou.
  • Zůstaly Touch ID a 3,5mm jack konektor. Nová zařízení proto nezískala nový vzhled iPhonů a iPadu Pro s Face ID (na obrázku vlevo), zůstaly stejné jako na obrázku vpravo.
  • Podpora pro Apple Pencil Gen 1.
  • 6,1 mm tenký, což je o trochu větší tloušťka než u iPadu Pro (5,9 mm) a výrazně tenčí než 6. generace iPadu (7,5 mm)
  • Dostupné ve třech barvách: Silver, Space Gray, Gold
  • Dvě velikosti paměti: 64 a 256 GB
  • Dostupné ve variantě s WiFi a WiFi + Cellular

 

iPad mini je 7,9” nadupaná mašinka a jeho výkon vydrží na několik let. Výchozí cena je 11 490 Kč a nejvyšší je 19 490 Kč za 256GB model s WiFi + Cellular.

Návrat iPadu Air je o něco překvapivější: bylo to téměř přesně před dvěma lety, 21. března 2017, když Apple oznámil, že přestane iPad Air 2 vyrábět. Nyní je zpět s 10,5” displejem, tloušťkou cca 0,5 cm a výše uvedenými výhodami. Je to velmi slibné zařízení. Podporuje také Smart Keyboard, jak vidíte na obrázku výše. Podobá se předchozí generaci iPad Pros, ale jeho cena je výhodnější, začíná na 14 490 Kč.

Jaké jsou vaše první dojmy?

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.