imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

3d touch

Blíží se konec 3D Touch?


Ming-Chi Kuo ve své poslední zprávě potvrzuje své předešlé tvrzení, podle kterého bude z levnějších iPhonů kvůli snížení nákladů odstraněna funkce 3D Touch. Brzy mohou ovšem následovat všechny ostatní iPhony…

Od začátku roku se můžeme spolehnout na to, že budou letos představeny hned tři nové iPhony. Jedním bude 6,1” zařízení s LCD displejem a více než příznivou cenou. Měl by zahrnovat smíšené funkce iPhonu 8 a iPhonu X, ovšem 3D Touch bychom v něm očekávat neměli. Nyní k tomuto tématu přidává další detaily.

3d touch

Podle něj bude zařízení osazeno „vylepšeným“ LCD displejem, díky čemuž bude moci dosahovat velikosti 6,1” a bezrámečkového designu. Nový displej bude ovšem nákladnější na výrobu a každý panel bude stát 26 dolarů místo původních 23.

Jak všichni ví, tak se iPhone prodává řádově po desítkách milionů a v tomto množství může rozdíl i pouhých 3 dolarů představovat výrazný deficit v rozpočtu. Musí tedy dojít ke snížení výrobních nákladů. Apple se rozhodl tento problém vyřešit

odebráním 3D Touch z LCD panelů levnějších zařízení.

Jedná se o zcela pochopitelný tah. Pokud má dojít k nějakému kompromisu, musí postihnout co nejméně uživatelů. A někteří uživatelé o funkci 3D Touch nestojí ani v tom nejmenším. Pokud se tedy musí něčeho zbavit, proč ne něčeho, co někteří uživatelé vůbec nepoužívají.

3d touch

Kromě odstranění 3D Touch Kuo zmiňuje také novinku s názvem Cover Glass Sensor (CGS). Dotykový modul by se přemístil do ochranného skla displeje se speciální tenkou vrstvou. Funkce vrstvy není úplně jasná, tato metoda by ale mohla znamenat mnohem jasnější a odolnější panel.

Pokud fanouškové 3D Touch rozdýchali první šok, přichází hned další. Podle zprávy by mohl Apple tuto funkci odstranit v roce 2019 ze všech nových modelů. Vše ale bude zřejmě záležet na výsledcích chystaného 6,1” modelu. Technologie CGS se ale zřejmě bude týkat všech nových zařízeních bez výjimky.

Zdroj: The Verge

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!