imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

watch faces

Brzy bychom se mohli dočkat Watch Faces od třetích stran


Od vydání Apple Watch si můžete vybrat několik oficiálních Faces. Pokud ovšem toužíte po nějakých nových, můžete jen doufat, že je přinese nová verze watchOS. To se ale může brzy změnit.

I když umí hodinky měřit váš puls a nabízí řadu fitness funkcí, stále se jedná o hodinky a Watch Face výrazně ovlivňuje jejich použití. Uživatelé si sice mohou přednastavené Faces upravovat, možnosti jsou ale značně omezené.

watch faces

Musíte ale pochopit přístup Applu. Rád zachovává uživatelské zkušenosti pod maximální kontrolou, čímž chce docílit stejné kvality pro všechny uživatele. Nicméně poptávka po možnosti si změnit Watch Faces z nekonečného výběru jako v případě iPhonu a pozadí je značná.

A Apple tuto možnost zřejmě zvažuje. Zdrojový kód watchOS 4.3.1 obsahuje části, které mluví samy za sebe:

This is where the 3rd party Face config bunde generation would happen.

watchos kód

Z jedné věty sice ještě nelze vytvářet kdovíjaké závěry, téma je to ale aktuální a žádná podobná funkce ještě implementována není.

Zda se tedy podobné možnosti opravdu dočkáme, nevíme. Apple nicméně před časem oznámil zpomalování vývoje nových funkcí ve prospěch lepší stability a tudíž bychom se raději nevsázeli.

Letošní WWDC 4. června se nezadržitelně blíží a všechny potřebné informace se zajisté dozvíme tam.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.