imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Brzy půjde odstranit zprávy z Messengeru


Schválně, kdo z vás už někdy pod nějakým vlivem tajemných sil vyznal někomu lásku? Nová funkce bude již brzy dostupná pro všechny.

Služby pro instantní zprávy (WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram, SnapChat, atd.) měly v minulosti rozdílné vlastnosti. Dnes jsou ale všechny stejné.

Další na řadě je Facebook Messenger, který bude nově umět odstranit odeslané zprávy. Nechápu, k čemu by se mi to mohlo hodit, podle Facebooku se ale jedná o velmi oblíbenou a požadovanou funkci. Pokud tedy pošlete špatný obrázek špatné osobě nebo si to jen rozmyslíte, budete moci svou zprávu smazat i z chatu příjemce.

Čas odstranění je omezen na 10 minut. To není v porovnání s 60 minutami na WhatsApp zase tak dlouho. Nová funkce bude dostupná již brzy a postupně bude zpřístupněna pro všechny uživatele.

Ještě lepší by ale bylo, kdyby více zabezpečili účty a umožnili editovat tweety, což žádají miliony uživatelů celou věčnost. To už je ale jiný příběh. Nicméně Hordonovi se předchozí aktualizace Facebooku moc líbila.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.