imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budou Messenger, Instagram a WhatsApp skutečně integrovány?


Mark Zuckerberg se podle aktuálních informací snaží vést jednotlivé služby na posílání zpráv k integraci. K čemu by to bylo dobré? Můžete hádat…

Podle interních zdrojů New York Times se Mark Zuckerberg na přelomu let 2019 a 2020 pokusí integrovat tři oblíbené aplikace pro posílání zpráv – Facebook Messenger, zprávy na Instagramu a WhatsApp. Jde o vcelku nečekanou novinku, co by však tento krok znamenal v praxi?

Zaprvé si nepředstavujme jednu velkou aplikaci, která by zastřešila tří zmíněné aplikace. Podle zákulisních informací bude propojení fungovat na pozadí, bude jedna velká infrastruktura.

V současnosti má každá z aplikací vlastní systém, v budoucnu by po změnách měly být zprávy propojitelné. Mohli bychom například skrz Facebook Messenger posílat zprávy těm lidem, kteří používají pouze WhatsApp a podobně.

Další otázkou je motivace k takovému kroku. Přestože je firma teprve na začátku integrace, můžeme už teď odhadovat cíle. Popularita Facebooku v posledních měsících zaznamenala velkou ránu, jednou z velkých událostí byl například případ Cambridge Analytica z minulého roku. Iniciace #DeleteFacebook už je nyní téměř hnutí, mnoho mladých se v současnosti snaží najít nový způsob fungování na sociálních sítích.

Zuckerberg by propojením služeb získat zpátky ty uživatele, kteří z Facebooku odešli a rozhodli se přejít na WhatsApp nebo Instagram. Podle dřívějších informací Bloombergu už se nějakou dobu mluví o mnohem užším propojení Facebooku a Instagramu.

Když se podíváme na samotné posílání zpráv, je otázka, co se stane s end-to-end šifrováním. Bezpečnostní prvek zajišťuje, že si zprávy WhatsAppu přečte pouze konkrétní uživatel na druhé straně, a vůbec nikdo další. Rozhodně ne pak Facebook či Messenger. Facebook se prý v současnosti snaží vytvořit řešení, které by end-to-end šifrování přineslo i dalším platformám.

Oficiální vyjádření Facebooku spekulace potvrzuje a ukazuje práci za oponou:

Pracujeme na tom, aby více našich aplikací pro posílání zpráv mělo end-to-end šifrování a hledáme způsob, jak ulehčit možnost kontaktovat skrz naši síť přátele a rodinu.

Jestliže anonymní zdroje nelžou, bude brzy odstraněna hranice mezi jednotlivými službami od Facebooku. Nejvíce z toho pak bude těžit modrá sociální síť, nikoliv uživatelé. Jasně, možná bude používání o něco pohodlnější, otázkou však je, jakou cenu budeme muset zaplatit…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.