imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Byl odhalen patent Applu pro AirPower


Designování bere tolik času, že byly zveřejněn patent – kvůli délce už neplatí původní ochrana. Alespoň můžeme nahlédnout pod pokličku technologie.

Patent byl zanesen 6. září 2016, včera pak byl odkryt. Když se o podobných patentech bavíme, vždy dodáváme, že je Apple nikdy nemusí převést do reality. Jenže tentokrát:

jde o zařízení, které firma rozhodně připravuje a chystá vydat.

Otázkou je, kdy. Ani dva a půl roku mezi podáním patentu a zveřejněním firmě nestačilo. Můžeme se tedy dohadovat, proč. Ano, AirPower je bezdrátovou nabíjecí podložkou, která má sloužit i pro nabíjení nového obalu na AirPods. Obě zařízení byla představena více než rok dozadu, ani jedno pak zatím nevyšlo.

Přestože Apple v patentu zařízení nejmenuje, jestliže se podíváte na obrázky níže, snadno je poznáte. Je škoda, že AirPower zatím nevyšla, ale vydání patentu je ideální příležitostí, jak se podívat na fungování zařízení.

Když máme standardní nabíjecí podložku, je alespoň jedna cívka uvnitř nabíječky a jedna uvnitř zařízení. Nabíjení funguje tak, když obě cívky nasměrujete správně, tzn. dostatečně blízko sobě. Myšlenka Applu je však trochu jiná – chce, abyste mohli zařízení položit kamkoliv na podložku, a nabíjení by fungovalo.

Musí tak implementovat více menších cívek, a to jak do podložky, tak do krytu AirPods. Máme jich celou řadu v podložce a dvě v obalu. To zajišťuje, že se vždy alespoň dvě cívky dostanou do pozice, kdy se nabíjení odstartuje.

Je jasné, že řešení podobné situace mohlo vydání produktů oddálit. Je jednodušší přijít s myšlenkou, než hledat konkrétní rozvržení cívek kvůli zahřívání, vzdálenosti apod. Jestliže se nejnovější spekulace potvrdí, neměli bychom dle Kua čekat dlouho, obě zařízení jsou v plánu na první pololetí 2019.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!