imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Byla představena další generace Gorilla Glass


Technologie Gorilla Glass 6 byla zlepšena tak, že by měla vydržet až 15 pádů telefonu z výšky jednoho metru. Díky tomu bychom se dostali na dvojnásobek předchozí generace.

Vztah mezi Applem a společností Corning, výrobcem Gorilla Glass, je dost zvláštní. Přestože je dobře známo, že přední stranu iPhonů vždy pokrývá nejnovější generace Gorilla Glass, z nějakého důvodu zakázal Apple jejich odkaz na své stránce.

Jasně, nemění to nic na tom, že iPhone chrání Gorilla Glass. Nejde navíc výlučně jen o přední stranu, u řady modelů jde i o záda telefonu.

Firma Corning včera představila již šestou generaci technologie Gorilla Glass, jež byla vyvinuta hlavně pro lepší výdrž při pádu telefonu. Po řadě výzkumů vědci v Corningu (jak své zaměstnance společnost nazývá) zjistili, že lidem telefon spadne průměrně sedmkrát do roka.

Aby tak našli řešení, rozhodli se Gorilla Glass 6 navrhnout tak, aby zvládlo až 15 pádů na tvrdý povrch z výšky jednoho metru. To by tak průměrně nešikovnému uživateli mělo zajistit ochranu na dva roky bez obavy z vážného poškození. Zní to skvěle, ale reálné výsledky pochopitelně ukáže až praxe.

Nevíme zatím, zda budou mít Gorilla Glass 6 již nadcházející telefony, které budou představeny letos na podzim. Jestliže Corinig rozjel masovou výrobu již před včerejším oznámením, jistá šance tu je. Bylo by skvělé, kdyby se to podařilo.

Zdroj: Corning

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!