imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Byla představena další generace Gorilla Glass


Technologie Gorilla Glass 6 byla zlepšena tak, že by měla vydržet až 15 pádů telefonu z výšky jednoho metru. Díky tomu bychom se dostali na dvojnásobek předchozí generace.

Vztah mezi Applem a společností Corning, výrobcem Gorilla Glass, je dost zvláštní. Přestože je dobře známo, že přední stranu iPhonů vždy pokrývá nejnovější generace Gorilla Glass, z nějakého důvodu zakázal Apple jejich odkaz na své stránce.

Jasně, nemění to nic na tom, že iPhone chrání Gorilla Glass. Nejde navíc výlučně jen o přední stranu, u řady modelů jde i o záda telefonu.

Firma Corning včera představila již šestou generaci technologie Gorilla Glass, jež byla vyvinuta hlavně pro lepší výdrž při pádu telefonu. Po řadě výzkumů vědci v Corningu (jak své zaměstnance společnost nazývá) zjistili, že lidem telefon spadne průměrně sedmkrát do roka.

Aby tak našli řešení, rozhodli se Gorilla Glass 6 navrhnout tak, aby zvládlo až 15 pádů na tvrdý povrch z výšky jednoho metru. To by tak průměrně nešikovnému uživateli mělo zajistit ochranu na dva roky bez obavy z vážného poškození. Zní to skvěle, ale reálné výsledky pochopitelně ukáže až praxe.

Nevíme zatím, zda budou mít Gorilla Glass 6 již nadcházející telefony, které budou představeny letos na podzim. Jestliže Corinig rozjel masovou výrobu již před včerejším oznámením, jistá šance tu je. Bylo by skvělé, kdyby se to podařilo.

Zdroj: Corning

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.