imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Byla představena diamantová edice dosud nepředstaveného iPhonu


Může jít o obrovskou úlevu pro každého, koho v kapse pálí miliony z ropných vrtů…

Ze záhadného důvodu existuje sociální skupina, která se definuje na základě používání každodenních nástrojů, jež jsou vyvedeny z libovolného drahého materiálu.

Už jen fakt, že zlatý iPhone vychází Každý. Jeden. Rok, naznačuje neutuchající poptávku po podobných zařízeních. Proč je dobré mít svůj iPhone vyrobený ze zlata? Nevíme, protože ho nemáme a jen kvůli tomuhle ho pořizovat nebudeme.

Fenomén není nesmyslný jen z pohledu ceny. Když se podíváme na periodickou tabulku prvků, vidíme u zlata hustotu na úrovni 19,3 gramů na centimetr krychlový. Hliník má 2,7 gramu na cm3. Jinými slovy pak telefon váží více než sedmkrát víc než původní verze. Nejenže tak telefon vypadá skutečně divně, jde tak o pořádně těžkou cihlu.

No, ale dost povídání. Šlo jen o brblání střední třídy, pojďme zpět k věci. Přestože jsme se ještě nedočkali představení nových iPhonů, ostatní výrobci už jsou připraveni. Do světa již hlásí, že:

se nemusíme bát, zlatá edice je na cestě…

Nejde ale jen o zlato, bavíme se i o keramice, diamantech nebo exotické hadí kůži. Jediným meřítkem je totiž extrémní cena. Základní úroveň je pro chudé je vyrobena ze zlata, zadní stranu má z perleti a je vykládaná dvaceti diamanty. Vyjde na 5.420 dolarů.

Pak je tu vzácnější karbonová verze, jež při tvorbě využívá stejnou technologii jako Lamborghini. Ta vyjde na 9.995 dolarů. A nejvyšší kategorii obsazuje edice z keramiky a zlata za 12.995 dolarů.

Vtipné by bylo jen to, kdyby Apple vzal celou situaci do svých rukou, navýšil cenu ještě více a zabil by tak všechna tato luxusní zařízení. Nezapomínejme na to, že cenová strategie Applu je občas skutečně nebezpečná…

(Via MacRumors)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.