imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Byla vaše osobní data z Facebooku odcizena?


V posledním úniku dat Facebooku byla odcizena data 30 milionů uživatelů. Společnost zprovoznila stránku, na které si můžete zkontrolovat, zda patříte mezi poškozené.

Minulý měsíc se Facebook potýkal s velmi nepříjemným únikem dat. (Proto jste se museli na všech svých zařízeních znovu přihlásit, společnost totiž všechny uživatele automaticky odhlásila.) Hackeři se podle všeho dostali k datům zhruba 30 milionů uživatelů a je tedy možné, že patříte mezi poškozené.

Minulý týden spustil Facebook stránku, přes kterou můžete zjistit, zda se vás únik dat týká, nebo ne. Pro kontrolu stačí provést následující:

  • otevřete danou stránku
  • pokud nejste přihlášení, přihlaste se,
  • sjeďte dolů do zvýrazněné modré sekce: „Is my Facebook account impacted by this security issue?“.

V případě, že se vás únik dat netýká, obdržíte následující systémovou zprávu:

Our investigation is still ongoing, but based on what we’ve learned so far, the attackers did not gain access to information associated with your Facebook account.

Zranitelnost zjistíte v menu „View As“ a můžete si zde zkontrolovat, jak vypadá váš účet pro uživatele, kteří nejsou vašimi přáteli.

Zajímavé je, že kvůli podobnému důvodu nedávno skončil Google+. Na něm došlo k úniku dat půl milionu uživatelů.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.