imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Byla vydána čtvrtá vývojářská beta iOS 12


Apple vydal čtvrtou vývojářskou betu iOS 12, součástí jsou opravy chyb a několik nových funkcí.

Nový iOS 12 měl být podle očekávání mnohem skromnější, nakonec ale přinesl spoustu vzrušujících novinek. Například zrychlení starších zařízení, nové AR funkce, předělané nativní aplikace, statistiky pro Digital Health, FaceTime aktualizace, skupinové notifikace nebo nové a vylepšené algoritmy aplikace Fotky.

Systém je momentálně dostupný v beta verzi a oficiální vydání se očekává na podzim. Do té doby si mohou novinky vyzkoušet vývojáři a zvědaví uživatelé. Nezapomínejte ale, že beta je pořád pouze beta a ta může zahrnovat nějaké chyby. Instalaci tedy nedoporučujeme na vaše hlavní zařízení.

Aktuální update obsahuje následující nové funkce:

  • Byla opravena chyba, jež způsobovala problémy při nastavení pozadí skrz Camera Roll.
  • Přidány nálepky Animated Activity v iMessage (jestliže nechcete plnit pro jejich zisk výzvy, jsou dostupné pro všechny).
  • Rychlejší skrolování.
  • Ovládací centrum skáče více, pokud jej přetáhnete dolů.
  • V aplikaci Aktivita se vedle Workouts objevují nové ikonky pro lepší orientaci.
  • Uživatel může sledovat individuální statistiky jednotlivých aplikací ve Screen Time.

EverythingApplePro tentokrát nebyl dost rychlý, pro více informací o novinkách tak sledujte video týmu AppleInsider.

Čtvrtá beta je zatím dostupná pouze pro vývojáře a veřejnost si bude muset chvíli počkat. Kromě iOS 12 byly aktualizovány i další systémy, a pokud již zkoušíte jejich beta verze, můžete se pustit i do nich. Tentokrát beta macOS Mojave dorazila o něco dříve, třetí veřejná beta již je dostupná.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

iOS 12 je dostupný pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad 6. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″, iPod touch 6. gen.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.