imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 12 beta

Byla vydána třetí vývojářská beta verze iOS 12


Od WWDC uběhl pouhý měsíc a Apple již stihl vydat třetí vývojářskou beta verzi systému iOS 12. Ta zahrnuje několik nových funkcí a opravuje hromadu chyb.

Nový iOS 12 měl být podle očekávání mnohem skromnější, nakonec ale přinesl spoustu vzrušujících novinek. Například zrychlení starších zařízení, nové AR funkce, předělané nativní aplikace, statistiky pro Digital Health, FaceTime aktualizace, skupinové notifikace nebo nové a vylepšené algoritmy aplikace Fotky.

Systém je momentálně dostupný v beta verzi a oficiální vydání se očekává na podzim. Do té doby si mohou novinky vyzkoušet vývojáři a zvědaví uživatelé. Nezapomínejte ale, že beta je pořád pouze beta a ta může zahrnovat nějaké chyby. Instalaci tedy nedoporučujeme na vaše hlavní zařízení.

ios 12 beta

Aktualizace zahrnuje následující změny:

  • Nový design Map pro oblast San Francisco Bay pro zařízení běžící na nejnovější iOS 12 betě. Apple spustil obří projekt pro vylepšení svých map a začíná úplně od začátku. Mapy dokonce zahrnují bazény a chodníky.
  • Aplikace Voice Memos má na iPadu aktualizované rozhraní.
  • Sdílení lokace bylo přesunuto z menu Soukromí v Nastavení do profilu uživatele hned vedle nastavení iCloud.
  • Veškeré položky seznamu notifikací na iPadu lze smazat dlouhým zmáčknutím tlačítka „X“.
  • Seznam Media Types v sekci album aplikace Fotky byl pročištěn a již nebude zobrazovat kategorie, ve kterých žádné fotky nemáte. Pokud tedy například nemáte žádné time-lapse fotky, typ médií time-lapse nebude v seznamu uveden.
  • Na zařízeních s tlačítkem Home a haptickou odezvou již nebude tlačítko Home bzučet po každém probuzení iPhonu. Jde o problém iPhonů 6s a iPhonů 7.

Jedná se pouze o malý výčet těch největších změn. Kanál EverythingApplePro našel v nové beta verzi přes 45 menších či větších změn. Podívat se na ně můžete zde:

Třetí beta je zatím dostupná pouze pro vývojáře a veřejnost si bude muset chvíli počkat. Kromě iOS 12 byly aktualizovány i další systémy, a pokud již zkoušíte jejich beta verze, můžete se pustit i do nich.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

ios 12 beta

iOS 12 je dostupné pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad 6. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″, iPod touch 6. gen.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.