imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

john

Bývalý šéf Googlu pro vyhledávání a AI pomáhá Applu


Applu se podařilo získat Johna Giannandrea, mistra umělé inteligence s deseti lety zkušeností z Googlu. Okamžitě se pustil do strojového učení a strategie umělé inteligence. Pokud ten neudělá Siri chytřejší, tak už nikdo.

V Silicon Valley je běžnou praxí, že o ty největší myslitele probíhá nelítostná přetahovaná. Apple takto získal v posledních letech několik takových expertů. Poslední úlovek se ale může ve sbírce vyjímat a předchozímu zaměstnavateli bude zajisté chybět.

john

Muž, o kterém mluvíme, se jmenuje John Giannandrea a pracoval v Googlu jako Senior viceprezident a vedoucí pro vyhledávání a umělou inteligenci. Ke společnosti se přidal jako součást koupeného startupu Metaweb, ve kterém Giannandrea pracoval jako CTO. V Googlu byla jeho hlavní náplní práce integrace umělé inteligence do různých služeb jako prohlížeč, Gmail a Google Assistant.

V Applu bude mít na starosti strojové učení a strategii umělé inteligence a zodpovídat se bude přímo Timu Cookovi. The New York Times získali část dopisu, ve kterém Cook nového kolegu představoval:

John sdílí naše odhodlání k soukromí a náš promyšlený přístup ve vytváření chytřejších a osobitějších počítačích. Naše technologie musí splňovat hodnoty, které jsou nám drahé.

Nadešel pravý čas, aby si Apple uvědomil důležitost tohoto odvětví – zejména Siri – a začal ho brát vážně. V poslední době padala na digitální asistentku spousta kritiky, a ačkoliv je to těžké přiznat, většina z toho je pravdivá.

homepod

I když se stal Apple ihned po vypuštění Siri lídrem trhu, konkurence ho v několika aspektech předběhla. Pokud to Apple nenapraví, mohlo by to v delším časovém horizontu představovat výrazný problém, jelikož chytré domácí příslušenství bude čím dál více nepostradatelné.

Věříme, že Giannandrea vezme otěže pevně do svých rukou a týmu kolem Siri vdechne nový život.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.