imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

CameraBag Pro – vrcholová aplikace pro editaci fotografií pro Mac


Konečně jsme ji našli! CameraBag Pro sami používáme a považujeme ji za jednu z nejlepších aplikací na editaci fotografií, navíc je opravdu levná.

Pořizování fotografií a nahrávání videí není privilegium profesionálů. K fotografování nepotřebujete drahé fotoaparáty a příslušenství. Jaká je ale situace na poli softwarů pro jejich úpravu?

Ne úplně jednoduchá. Aplikace Adobe jsou vhodnou volbou, jelikož se jedná o standardy, na druhou stranu stojí hromadu peněz a Photoshop a Lightroom zahrnují hromadu funkcí, které amatér vůbec nepotřebuje.

Potřebujeme tedy aplikaci za dostupnou cenu a jednoduše použitelnou, například Aperture, kterou před časem vyvíjel sám Apple. V podobě CameraBag jsme našli jejího nástupce. Má intuitivní rozhraní, běží i na slabších počítačích a ovládat se jí naučíte velmi rychle.

Na první pohled nám rozhraní připomnělo Lightroom. Uprostřed naleznete velký pracovní prostor, do kterého můžete vkládat fotografie, a na pravé straně máte k dispozici různé nástroje. Přepínače, tlačítka a křivky, kterými upravujete hodnoty, naleznete pod fotografiemi.

V menu na pravé straně naleznete dvě záložky, Adjustments a Presets. V případě Presets pracujete se samply. Importovat si můžete i své vlastní, ovšem aplikace jich pro vás má nachystáno přes 200. Při jejich použití dostanete svou první fotografii s korekcí barev.

Vývojář poskytuje dvě verze aplikace: Photo a Pro. Verze Pro nabízí korekci barev u videa (wow!), přes 20 představených samplů pro video a možnost importovat a exportovat LUT. My vyzkoušeli verzi Pro, jelikož je obsažena v balíčku Setapp. Pokud potřebujete importovat LUT nebo více pracovat s videem, měli byste zvolit taktéž verzi Pro.

Podívejte se na náš předchozí článek s výhodami balíčku Setapp a jeho nejlepších aplikací zde.

Setapp registrace

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.