imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Celosvětový skandál emoji olihně


Dlužíte omluvu všem dotčeným hlavonožcům, vy neznabohové!

Dostali jsme tě, Apple! Neustále tvrdíš, že „100% recykluješ a jsi ohleduplný k životnímu prostředí“. Myslíš ale, že jsi nás těmito řečmi obelhal? Myslíš, že když vyrábíš MacBooky z recyklovaných materiálů, tak si můžeš dělat, co se ti zamane? Nic se neboj, my se obelhat nenecháme.

Položíme si jednu otázku. Co se nachází na obrázku níže? Hmm???

Pravděpodobně jste řekli, že se na obrázku nachází malinká chobotnice. Vážně byste ale chtěli takto hlavonožce urazit? Předem se omlouvám, musím říct, že to, co na obrázku je, má k hlavonožcům opravdu daleko. Akvárium Monterey Bay z Nového Zélandu se podělilo o tweet, ve kterém na tuto chybu Applu upozorňuje.

Subjektem skandálu je takzvaný sifon.

Úryvek z anglické Wikipedie:

Sifon je anatomická struktura, která je součástí těl vodních měkkýšů třech tříd: plži, mlži a hlavonožci (mezi členy těchto tříd patří mořští i sladkovodní hlemýždi, lastury, chobotnice a další příbuzní). Sifon měkkýše je trubicová struktura, ve které proudí voda (vzácněji také vzduch). Sifon je součástí pláště měkkýšů a proud vody je směřován do (nebo z) dutiny pláště.

Jinak řečeno, to, o čem věříte, že je roztomilý nos na obličeji chobotnice, je ve skutečnosti sifon, který je určen k pohybu, reprodukci atp. A MĚL BÝT UMÍSTĚN ZA HLAVOU A NE NA TVÁŘI!

Podle mě tak staří dobří hlavonožci přišli o veškerou úctu.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.