imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Cena za nejlepší snímky z iPhonu 2014


Již 7. ročník iPhone Photography Awards zná své vítěze. Soutěž pořádaná pod záštitou Apple od roku 2007 dokazuje, že i ty nejlepší fotografie lze vytvořit iPhonem.

Po zhlédnutí nespočtu krásných fotek musí být každému jasné, že pro pořízení úžasného snímku už dávno neplatí podmínka vlastnit vybavení za statisíce. Nejdůležitějším aspektem zůstává oko samotného umělce.

V letošním výběru byli zastoupeni účastníci ze 17 zemí. Česká republika v nich bohužel nefigurovala, snad to už vyjde příští rok. Přihlásit se můžete i vy, pravidla jsou velice jednoduchá a soutěž není prakticky nijak omezena. Jak už z názvu vyplývá, fotografie musí být pořízena iPhonem, iPodem nebo iPadem. Nesmí být upravena ve Photoshopu ani jiném desktopovém grafickém programu. Jsou však povoleny aplikace, které stáhnete do svého zařízení. Překvapuje mě, že přídavné objektivy, jakým je například Olloclip, jsou povoleny. Jeden takový si můžete pořídit v našem eshopu. Porotci mají právo si vyžádat originál fotografie. Pokud jej z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete poskytnout, jste automaticky vyloučen. Šanci přispět do soutěže vlastní tvorbou máte do 31. března 2015. Zápisné za jednu fotografii činí 3,50 dolaru.

A o co se hrálo?

Tři první místa vyhrála iPad Air 16GB. Vítěz každé z kategorií získal zlatou placku z nejznámějšího soukromého dolu na světě. Celkem se soutěží v 19 kategoriích: Zvířata, Abstraktní, Architektura, Děti, Rostliny, Jídlo, Krajina, Životní styl, Příroda, Novinky/Události, Panorama, Lidé, Portrét, Roční období, Zátiší, Západ slunce, Cestování, Stromy a Ostatní.

iPhone Photography Awards™ je první a zároveň nejdéle trvající soutěž zameřená na iPhony. Trvá od uvedení prvního modelu v roce 2007. Každý rok musí porotci zhodnotit tisíce fotografií od soutěžících z více než osmdesáti zemí celého světa.

Nejlepší fotografie letošního ročníku

Unknown-14Unknown-13Unknown-12 Unknown-11 Unknown-10 Unknown-9 Unknown-8 Unknown-7 Unknown-6 Unknown-5

 

Zdroj: iPhone Photography Awards

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.