imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Česko má nového beatboxového šampiona!


Konec května znamenal velký svátek jak pro český tak světový beatbox. Konalo se totiž oficiální mistrovství ČR v beatboxu a o týden později i mistrovství světa v Berlíně, jehož streamované video na youtube on-line sledovalo přes 50.000 diváků!

Czech Beatbox Battle 2015 tentokrát proběhl v ryze srdcařském duchu a prvně se konal na moravské půdě v příjemném ostravském klubu Marley. Vzhledem k tomu, že kvalifikace proběhla přes internet, byla už na začátku večera jasná 16tka nejleších českých beatboxerů, kteří se do českého mistrovství přihlásili. V porotě zasedly české legendy jako Boykot, který patří k naprostému beatboxovému unikátu a bylo dobré ho zase vidět i slyšet jeho originální styl. Dále pak za pořadatele Jaro Cossiga, který posunul český beatbox na divadelní prkna, vyprodukoval první českou beatboxovou desku Beat Apetit a je zakladatelem BeatBurgerBandu, s kterým je držitelem titulu více mistři světa 2009 v teamovém beatboxu. Třetím porotcem byl aktualní slovenský šampion Reload, který snad jako první „slovák“ reprezentoval SK na mistrovství světa letos v Berlíně. Čvrtým porotcem byl místní producent a DJ Disgustin Justin.

Kolem osmé hodiny na stage nastupují moderátoři celého večera MC Metoděj a Dozer a s nimi 16tka nejlepších CZ beatboxerů hezky jeden za druhým, aby předvedli svůj 2 minutový set. Porota je dle výkonu seřadila od nejlepšího po nejhoršího:

Cagi, Egoun, Nicolas, Freest, Tiny Beat, Waysi, Zeus, Dawe, Bongi, Lerbeat, Marco, Din, Kubajs, Variton, Bigben, Jukebox.

Konečně nastal čas vidět battle face2face a poznat nejlepší 8mičku beatboxerů. Musím říct, že jsme očekávali, že by se mohl objevit nějaký nový supertalent, ale žádné takové překvapení se nakonec nekonalo. Všechno směřovalo k tomu, aby se ve finále utkali dva kamarádi, poslední český šampion Tiny Beat vs. Cagi, který prošel do finále přes těžké battly proti Egounovi a pak Freestovi. Za to Tiny Beat, i přes jeho handicap v podobě nohy v sádře, prošel celým battlem až do finále jako nůž máslem.

IMG_9445

Samotné finále donutilo beatboxery sáhnout si na vrchol svých skills. Oba předvedli technicky propracované beaty, melodické linky i vokální efekty v obou 2 minutových kolech. Cagi sypal hlavně drum’n’bassový beaty a bassový linky, které opepřil klasickými battle srandičkami, kterými rozesmál nemalou část publika. Zkušenější Tiny Beat předvedl propracovaný new schoolový beatbox plný fx zvuků a vokální ekvilibristiky. Po dvou vyrovnaných kolech porota nakonec přidala kolo třetí a rozhodla, že novým českým šampionem pro rok 2015 bude opavský Cagi.

Hlavní cenou byl postup na již zmiňované mistrovství světa, které se konalo v Berlíně na konci května. Cagi byl posledním postupujícím z cca 120 beatboxerů z celého světa, kteří se potkali, utkali a reprezentovali svou vlast na World Beatbox Championschip 2015. Tiny Beat jakožto šampion z roku 2012 měl účast na mistrovství světa jasnou.

Nejlepší beatboxer ČR si samozřejmě zaslouží vyhrát majk. Tentokrát tomu nebylo jinak a Cagi je novým majitelem mikrofou Rode M2, který dodala společnost DISK.cz společně s taškami UDG a Namba, které beatboxeři využijí na tour po koncertech. Jiskra v oku, respektive v uchu se vítězům rozsvítila potom, co rozbalili tašky od iSTYLE, kde dřímala ta nejnadupanější sluchátka od Beats by Dr.Dre. Dále pak nové modely New Ery a kartony energie v podobě Red Bullu.
Dík patří všem sponsorům a partnerům, bez kterých by Czech Beatbox Battle 2015 nebyl. Obzláště díky Red Bullu za dlouhodobou podporu české beatboxové scény.

Sledujte funpage CBB ať jste v obraze a víte, co se děje na české beatboxové scéně. Za Czech Beatbox Battle vám přejeme hezké léto.

IMG_9404

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.