imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Cesta kolem světa v kameře iPhonu


V galerii krásných videí, které byly pořízeny na iPhone, najdete mimořádně úžasné záběry nejkrásnějších míst světa. Zde je exkluzivní výběr od iPhonu SE do iPhonu XS Max.

Čas turistů s videokamerami kolem krku je už passé. V dnešní době stačí telefon, stabilizátor a špetka tvořivosti, aby se vám podařilo pořídit skvělá videa. Pokud se vám nepodaří cestovat tak, jak byste chtěli, tyto krátké filmy zachycené různými modely iPhonu vás to vynahradí.

Dubai Marina, Spojené arabské emiráty – iPhone SE

Nehledejte žádnou magii, iPhone SE z roku 2016 dokáže natáče skvělé video, protože je vybaven fotoaparátem iPhonu 6S. Snímky Richarda Lackeyho z Dubaje jsou dokonalou ukázkou toho, jak skvělá je kamera. Nejlepší část přichází po 1,5 minutě, kdy porovnává surové a upravené záběry.

Maroko – iPhone 6S

Když už jsme zmínili 6S… bylo by škoda vynechat dobrodružství Andrea Ceccarini v severní Africe. Cestovatele už nebavilo nosil těžké vybavení a dokonce mu na hranicích zabavili dron, takže zůstal sám se špičkovým telefonem Applu z roce 2015. Loni pořízený film je trochu pomalý a je v něm několik šumů, nicméně má dokonalou atmosféru.

Itálie – iPhone 7

Japonská designérka Yuta Takahashi cestovala do Itálie a tyto úžasné snímky natočila v Miláně, Bellagiu a na jezeře Como. Kromě iPhone 7 a aplikace FiLMiC Pro používala stabilizátor DJI Osmo Mobile a výsledky jsou úžasné. Mám chuť vyrazit na krátkou cestu do Itálie…

Los Angeles, USA – iPhone 8 Plus

Matteo Bertoli je kameraman a kromě reklam točí i klipy. Na seznamu jeho klientů najdete jména jako McDonald’s a Nike. Když byl v roce 2017 představen iPhone 8 Plus, otestoval jej a výsledky jsou přímo zázračné. Video obsahuje všechny povinné snímky z L.A., od mladých lidí, kteří hrají basketbal, po západ slunce na molu v Santa Monica.

Hong Kong – iPhone X

Video, které bylo nahráno na travel9to5, vytvořil Eric. Nedává nám o sobě spoustu informací, ale řekl, že pro natáčení v rušném městě používal kromě iPhone X také objektivy Lemuro a dron DJI Mavic Pro. Je to docela dynamický klip s pomalými částmi, plný timelapsů a přiblížení.

Chicago, USA – iPhone X

Andy To je obrovský fanoušek mobilního videa. Pro své video o Chicagu, které je plné zimních záběrů, použil iPhone X na stabilizátoru. Pokud se podíváte pozorně, uvidíte místní mastné těstovinové “monstrum”, které místní obyvatelé nazývají pizza.

Toronto, Kanada – iPhone X

Jamie pořídil tyto neuvěřitelné záběry v Torontu při testování DJI Osmo Mobile 2. Stabilizátor s iPhonem X přinesl skvělý výsledek a největší město Kanady vypadá v klipu úžasně. Video bylo vytvořeno pomocí FiLMiC Pro a upraveno pomocí Final Cut Pro X.

Zlaté pobřeží, Austrálie – iPhone XS

V krátkém filmu Jacksona Changa ožívá australské pobřeží. Pro vytvoření naprosto romantického filmu použil nativní aplikaci Applu, FiLMiC Pro a stabilizátor. Pro nejlepší možné výsledky přidal zvuk vln z online kolekce efektů.

Gran Canaria, Kanárské ostrovy – iPhone XS Max

Na Youtube je mnoho filmů, které jsou lepší než video Anmara Aghy, ale místo mluví samo za sebe. Video není upravováno, je to práce nadšeného amatéra. Ale dokonale ukazuje, jak může kdokoli natáčet video pomocí zařízení Apple.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!