imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Chcete používat iOS 10 již dnes? Žádný problém (návod)


Apple před pár týdny  představil světu na své tradiční WWDC zbusu nové operační systémy iOS, watchOS, tvOS a přejmenovaný macOS. Apple také oznámil, že verze pro vývojáře bude k dispozici ihned, ale veřejná beta až během měsíce července. A nyní jsme se dočkali. 

Veřejný beta program byl spuštěn před několika dny. Přinášíme vám návod, pomocí kterého si můžete stáhnout a testovat iOS 10 již dnes i vy.

Osobně jsem tímto návodem prošel a iOS 10 jsem si nainstaloval na iPad mini 2. Upřímně, na můj iPhone 6s, který denně používám bych nový, testovací systém asi neinstaloval, ale na iPad, který nemusí fungovat zrovna na 100 % ano.

ios10b2_6 ios10b2_1

Stejně byste měli uvažovat také vy a neinstalovat si beta systém na vaše primární zařízení, které denně používáte. Po hodinovém testování mohu s klidem na srdci prohlásit, že systém je v celku stabilní a všechny aplikace na něm fungují. Velice mě překvapila plynulost animací, která se nedá se starším iOS 9 srovnat.

Pokud bych si nový iOS 10 nenainstalovat, tak bych si myslel, že iOS 9 je plynulý – ale není. Pokud si systém chcete nainstalovat, tak musíme počítat s možností, že zařízení nemusí fungovat na 100 % a veškeré chyby a bugy se vyladí až postupem času s finální verzí systému. Ve svém iPhonu či iPadu budete mít nainstalovaný vývojářský profil Beta Software Program, a budete normálně dostávat průběžné aktualizace (Beta 1, Beta 2 atd.).

Návod na instalaci a registraci do Apple Software programu:
  1. Musíte mít podporované zařízení (iPhone 5 a novější, iPad mini 2 a novější, iPod touch 5. gen a novější).
  2. Otevřete si na zařízení, ve kterém chcete iOS 10 testovat  stránku Apple Beta Software Programu https://beta.apple.com/sp
  3. Přihlašte se pomocí vašeho Apple ID
  4. Stránka vás provede nezbytnými úkony
  5. Stáhněte si do svého iPhonu, iPadu či iPodu Touch vývojářský profil
  6. Zařízení se restartuje
  7. Vyhledejte v nastavení aktualizaci a nabídne se vám zbrusu nový iOS 10.

Po tomto postupu budete mít iOS 10 a můžete si ho užívat se všemi jeho novinkami. Pokud byste chtěli beta testování opustit, stačí se odhlásit opět na stránkách Apple Beta Software Programu, smazat si vývojářský profil a zařízení obnovit. Jediný problém je v tom, že iTunes ani iCloud nedokáží obnovit zálohu z novějšího iOS na starší, tj. Z iOS 10 na iOS 9.3.2. Proto tedy počítejte s tím, že po obnově nepůjde obnovit ze zálohy, ale zařízení bude nastavené jako nové.

ios10b2_2 ios10b2_3 ios10b2_4 ios0b2_5
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.