imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Chybí vám tlačítko Home? Už nemusí, jelikož přichází virtuální!


Dnes si ukážeme nastavení, díky kterému můžete vrátit unikátní tlačítko Home těm iPhonům, které ho již nemají. To se může navíc hodit v případě jakékoliv poruchy.

U některých starších iPhonů se mohlo občas porouchat tlačítko Home. Obvykle následoval strach z nákladů na opravu a jak otevírat a zavírat stránky. Každopádně se není čeho bát, jelikož iOS nabízí pro tyto případy dokonalé řešení:

  • otevřete nastavení,
  • otevřete General a poté Accessibility,
  • vyhledejte menu AssistiveTouch,
  • aktivujte možnost AssistiveTouch.

Pokud tlačítko nefunguje vůbec, stačí přikázat Siri „Turn on AssistiveTouch“ a asistentka provede aktivaci za vás. Pokud zní vaše angličtina spíš jako ruština, tak restartujte svůj telefon a do menu se dostanete rovnou z domovské obrazovky.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.