imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

CloudMounter: propojte svůj cloud s Finderem


Tato úžasná aplikace pro Mac vám umožní integrovat vaše cloudové úložiště přímo do systému. Nebudete potřebovat ani žádné klienty a webové platformy.

Dnes vám ukážeme jednoduchou, ale velice užitečnou aplikaci. CloudMounter vám sice nenabídne přehršel funkcí, ale tu, co umí, umí dokonale. Aplikace slouží zejména k propojení různých cloudových úložišť s macOS, které se posléze tváří jako externí disk.

To je celý základ. Otevřete aplikaci, přihlásíte se do vámi používaných služeb a hotovo. Od této chvíle se ke svým úložištím dostanete přímo z Finderu, jako kdyby se jednalo přímo o váš pevný disk nebo soubory na iCloudu.

Cokoliv pak nahrajete do Folders bude synchronizováno a ke svým souborům se tak dostanete i z webu.

Aplikace nenabízí moc velké možnosti nastavení, podle mě to ale není třeba. Rozrůst by se mohl ale seznam podporovaných služeb. Například by mnozí uživatelé zajisté uvítali Mega nebo Microsoft OneDrive.

Nákup samostatné aplikace vyjde na 60 dolarů s doživotní licencí a aktualizacemi. Dostupná je nicméně také v balíčku Setapp, a pokud využijete i některou další z přiložených aplikací, volte určitě tuto alternativu.

Zde si můžete přečíst podrobnosti o službě Setapp, nebo se kliknutím zde zaregistrujte.

Ty nejoblíbenější aplikace z balíčku Setapp jsme již otestovali. Naše zkušenosti naleznete v odkazech níže:

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.