imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

emoji

Co bude s jistotou v iOS 12? 150+ nových emoji!


Máte pocit, že vám těch několik tisíc emoji nestačí? Kvůli nedostatku emoji nemůžete správně vyjádřit své pocity? Tak to máme dobré zprávy!

Konečně! Včera oznámilo Unicode Consortium rozšíření emoji o 157 nových emotikon. Přesněji řečeno o 77 nových charakterů, jelikož dnes musí být každá tvář dostupná v alespoň 3 rozdílných barvách kůže, tudíž se objeví nějaké duplikáty.

emoji

Emoji 11.0 přinese spoustu – „revolučních“ – inovací. Přibyde řada nových účesů: zrzavý, kudrnatý, šedý, holohlavý, mladý, na co si vzpomenete. Nemohou chybět ani hrdinové a hrdinky v doprovodu s padouchy. Z druhé strany se dočkáme také pletení a vyšívání, hraní šachu a skejtování. Přibudou také nová zvířata jako klokan, papoušek, lama, hroch a mýval. Jídla v podobě bagety, manga a vdolku. Dostane si i na další objekty jako hasicí přístroj, zkumavka, toaletní papír a mnoho dalších akcí a pocitů. Pro rozsáhlejší seznam se můžete podívat na video Jeremy Burgeho z Emojipedi.

Emoji 11.0 bude součástí Unicode 11.0, které bude vydáno letos v červnu. Implementace do zařízení výrobců pak probíhá zhruba s 1-2měsíčním zpoždění a nových obličejů bychom se měli dočkat někdy v srpnu nebo září. Dost možná v rámci představení iOS 12.

Emoji nevyvíjí samotný Apple, ale Unicode. V Cupertinu pouze implemetují nejnovější standardy, jejichž součástí jsou právě i emoji.

emoji

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.