imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple 2018

Co můžeme čekat od Applu v roce 2018?


Stejně jako loni jsme nashromáždili všechna ohlášena a ne zas tak ohlášena zařízení Applu, která můžeme v nadcházejícím roce očekávat.

Rok 2017 až tak vzrušující pro někoho nebyl. Apple ukázal to, co se od něj očekávalo: nové iPhony, menší modernizaci Macu, další generaci Apple Watch a úplně nový iPad Pro. Nejvíce vzrušující byl iPhone X a 10,5” iPad Pro. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na iMac Pro, pro běžného uživatele se ale jedná spíše o sen. A ačkoliv byl ohlášen již loni v létě, vydání HomePodu je posunuto až na letošek. Pojďme se podívat, co vše tedy můžeme očekávat.

Mac

Jelikož byl nedávno uveden iMac Pro, nic až tak profesionálního v tomto segmentu neočekáváme. V případě ostatních modelů bychom vsadili na lepší procesory, lepší ceny, větší SSD atp.

imac

Nicméně nám byl přislíben modulární Mac Pro, který zatím bohužel nemá přesně stanovené datum, pokud ale inženýři zaberou, možná se ho dočkáme ještě letos. V takovém případě se jeví nejpravděpodobněji konec roku, nicméně je na toto téma ticho po pěšině i mezi těmi nejpovolanějšími.

Načase má mimo jiné další generace Macu Mini. Toto malé zařízení si našlo spoustu obdivovatelů, přesto se na modernizaci čeká celé věky. Naděje jsou však reálné, jelikož Tim Cook se na toto téma vyjádřil v říjnu následovně:

Ačkoliv není správná doba na zveřejňování jakýchkoliv detailů, Mac mini bude rozhodně důležitou součástí naší produktové řady.

Přesné datum takové budoucnosti nevíme, můžeme jen doufat, že se jedná o rok 2018.

apple

A konečně MacBooky. Série Pro se dočkala značných změn koncem roku 2016. A jelikož Pro se modernizují méně často, ale výrazně, očekáváme letos menší facelift a pár nezbytných aktualizací. Nemůžeme ale vyloučit novou funkci, která je posune zase o něco blíže k srdcím uživatelů.

Podle nás bude rok 2018 rokem, kdy dojde ke sloučení série standardních Macbooků a verze Air. MacBook Air se dalších modernizací nedočká, nicméně rodina MacBooků dostane nový vstupní model. Levnějšího člena, který bude moci zastoupit místo po Air. To by znamenalo konec éry MacBooků bez Retiny a i design by se držel filozofie Applu.

macbook

iPhone

Co se bude s iPhony dít letos? To je dobrá otázka. Je jasné, že se iPhone vydal po nové cestě, stále ale jasné není, jak rychle bude Apple po této cestě postupovat. Nějaký dědic ale přijít musí. Podle nás budou hned dva: jeden o stejné velikosti a jeden ve verzi Plus. Přesně to naznačují i informace ze zákulisí.

Podle nás Apple nevydá pouze nejdražší high-end iPhony. Musí mít i nějaký levnější model. Něco jako OLED displej o velikosti 4,5”, bezdrátové nabíjení a pár dalších vychytávek. Myslíme si, že v levnější verzi se neobjeví Face ID, ale uvidíme.

iphone x plus

Přesně z toho důvodu bychom nečekali na SE 2. Tento model byl o tom, že se vhodný hardware vměstnal do těla iPhonu 5S, čímž vzniklo skvělé zařízení za více než dostupnou cenu. Takový model už ale není se stejným tělem a filozofií v roce 2018 možný. Podle našeho názoru zaujme v září místo po SE výše zmínění menší model.

iPad

Čas iPadu Mini se zřejmě naplnil, jelikož bezrámečkový iPhone je téměř stejně tak velký jako nejmenší iPad.

Očekáváme, že nejdostupnější iPad roku 2017 obdrží o něco lepší hardware a bude představen jako iPad 2018. Díky tomu o něco spadnou ceny iPadu Pro a otevřou se dveře pro iPad Pro 2. Je možné, že stejně jako v případě iPhonů se iPady dočkají úplně nového a přelomového modelu.

apple

Ten by měl mít Face ID, bezrámečkový OLED displej v 10,5” šasi, ale s větším displejem. Podporu Apple Pencil, 120 Hz atd. Úžasný tablet s fantastickými funkcemi.

Apple Watch, AirPods a HomePod

Doufáme, že Apple vyladí tvar Apple Watch a udělá je o něco tenčí nebo se zbaví zvyku a přijde s úplně novým tvarem. Hrozně by se nám líbily kulaté Apple Watch, ale těch se jen tak nedočkáme. S lepším hardwarem by byly lepší možnosti pro zdraví a fitness. A přesně tyto oblasti jsou očividnou budoucností Apple Watch.

U AirPods si dovedeme představit celou řadu nových vzrušujících vlastností. Mohla by existovat verze pro sport, pro audiofily atp. Nebo nová sluchátka v podobě většího bratra. Podle nás přijde v budoucnu celá produktová paleta a práce na ní započnou možná již tento rok. Ale to jen hádáme. Jisté je jen to, že se dočkáme bezdrátového nabíjení a AirPower.

apple

Jako poslední tu máme HomePod. Neměli bychom to přehánět, ale určitě se ho dočkáme letos a víme o něm prakticky vše. Jedinou otázkou je, kdy přesně.

A konečně překvapení v podobě „one more thing“, o které zatím nevíme, ale ihned po jejím oznámení na ni začneme šetřit. Amen.

Pokud máte na očekávané produkty jiný názor, neváhejte se o něj s námi podělit. Možná si ho všimne i samotný Apple ;)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.