imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple pencil

Co můžeme očekávat od Apple Pencil 2?


Apple pořádá 27. března záhadnou „vzdělávací akci“. V rámci ní očekáváme představení výjimečného produktu. Vzhledem k logu a tématu akce by se mohlo jednat o Apple Pencil 2. Co můžeme od druhé generace čekat?

Marketingová strategie Applu se u iPadu Pro poněkud liší. Jedná se o produktovou řadu, která je stejně výkonná jako MacBook, ale daleko kompaktnější. Cíleny jsou zejména na profesionální uživatele a tomu odpovídá i cenovka.

Apple se ovšem rozhodl soustředit ve své kampani také na vzdělávání a zábavu. A tato strategie dle všeho funguje, jelikož na skomírajícím trhu tabletů má Apple přesvědčivé příjmy a rostoucí prodeje.

Když se budeme dívat pouze na aktuální reklamy, příchod nové Apple Pencil nijak nespěchá. Ta aktuální se totiž skvěle hodí pro psaní poznámek, nákresy a všeobecnou zábavu. Nicméně kromě rodin používají tablet Applu také zmínění profesionálové ke své práci. A těm by se zajisté vylepšená Apple Pencil hodila.

Právě proto jsme z nedávné pozvánky tak nadšení. Jak jsme zmínili, obálka pozvánky napovídá hodně. Ručně kreslené logo Applu může představovat spojení mezi školou, iPadem Pro a Apple Pencil. Mnoho lidí předpokládá, že by mohlo dojít k představení druhé generace právě Apple Pencil. Jak lze ale modernizovat tužku? Překvapivě snadno! Níže naleznete menší seznam přání.

apple logo

Na velikosti nezáleží, ale…

Začneme oblíbeným tématem Jonyho Ivea, tedy snižování hmotnosti a zmenšování velikosti. U aktuální generace si není na co stěžovat. Nicméně by přeci jen mohla o něco ubrat na váze a nemusela by být ani tak dlouhá. A zajisté by se hodil také nějaké neklouzavý materiál v místech, kde se tužka drží.

Neklouzavé povrchy

Obrazovka iPadu je ze skla a hrot Apple Pencil je z tvrdého plastu. Jak si lze představit, mohou po sobě tyto materiály velmi snadno klouzat. To je ale pro psaní a kreslení spíše problém. Inženýři v Cupertinu by mohli přijít s něčím novým, například sadou vyměnitelných hrotů vhodných pro různé situace.

apple pencil

Apple Pencil vrací úder

Během let vyvinul Apple pro svá zařízení dokonalý vibrační motůrek. S haptickou odezvou tak očekáváte ono male zavibrování. A taková odezva by se hodila i v Apple Pencil. Umístit haptickou odezvu do takto malého zařízení není nic snadného, na druhou stranu inženýři Applu už zvládli obtížnější věci.

W1, drž se

Od představení AirPods víme, jak úžasný je to pocit, když se dvě zařízení propojí za jedinou sekundu. Děkovat můžeme čipu W1. Nedivili bychom se, kdyby se čipu W1, nebo W2 dočkala i druhá generace tužky. Apple Pencil je tu s námi přes dva roky a při jejím uvedením nebyl tento čip dostupný. Je tedy nejvyšší čas ho využít i zde.

Žádné plýtvání drahocenným místem

Nabíjení Apple Pencil je poněkud nešťastně vyřešené. Vybavit takto malé zařízení ještě menším příslušenstvím, které lze snadno ztratit, není úplně ten nejlepší nápad. Navíc tužka zapíchnutá do iPadu nevypadá vůbec elegantně. Apple si je nicméně vědom výhod nabíjení Qi a mohl by tedy zapomenout na Lightning konektor a přejít na bezdrátové nabíjení. Ušetřené místo by se dalo využít jinak, například gumou, kterou postrádá spousta uživatelů tabletů Wacom.

apple pencil

Třešnička na dortu

Apple prosíme! Udělej nějaký originální obal nebo něco, co bychom mohli s našimi iPady a Apple Pencil hrdě používat a nenuť nás kupovat pochybné příslušenství třetích stran… prosíme!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.