imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Co potřebujete pro skvělé fotky nebo dokumentární film? iPhone!


Talent a kreativita se také hodí, ale slavný fotograf se s námi podělil o některé další důležité koncepty. V článku také můžete vidět i zápasnice z hor, které nosí skládané sukně!

Dnes můžete s mobilním telefonem profesionální fotografie nejen pořídit, ale i zároveň je i snadno upravovat.

Nepřeháníme, když říkáme, že kanadský rodák Christopher Anderson je považován za skutečnou hvězdu ve světě fotografie. Pro Andersona, který pracuje s časopisy jako National Geographic a New York Times, začala skutečná sláva tragédií: v roce 2000 se loď s ním a 44 haitskými uprchlíky do Spojených států potopila v Karibiku. Za své fotografie z tohoto neštěstí získal zlatou medaili Roberta Capy. Některé z jeho fotografií můžete vidět zde.

Nyní, v rámci série Applu Shot on iPhone společnost nahrála video o práci Andersona. Když prochází městem, věnuje pozornost světlům, zajímavým odrazům a kompozicím. Vidíme také, co profesionální fotograf dokáže s malými předměty uvnitř našich kapes – například jak při fotografování využít klíče nebo plastovou láhev.

Je opravdu úžasné vidět, jak vytváří svoje oceňované fotografie z téměř ničeho. Navíc všechny je upravuje v telefonu, v nativní aplikaci. To znamená, že stejného výsledku můžete teoreticky dosáhnout i vy, když se procházíte městem se svým iPhonem. Z videa vyplývá, že byste měli hodně experimentovat.

V případě, že jste se nechali okouzlit krásnými fotografiemi, vás určitě zaujme video o Las Cholitas Voladorras – bolivijských ženách, které zápasí v horách a mají oblečené skládané sukně. Video je samozřejmě také natočeno na iPhone.

Zde je video ze zákulisí. Je to docela děsivé, že fotograf zaznamenal skoky zevnitř ringu… Zatímco jsem sledoval video nahoře, myslel jsem si, že nepoužívá stabilizátor – a ano, můžeme to vidět ve filmu ze zákulisí, že fotograf pouze používá větší optiku pro iPhone, žádný další hardware.

Pokud pořídíte podobné fotografie (nebo vtipná videa) s vaším každodenním zařízením, podělte se o ně s námi v komentáři!

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!