imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Co říkají přední odborníci na iPhone X?


Vybraní recenzenti měli možnost si vyzkoušet nový iPhone X. Pojďme se podívat, zda Apple dokázal naplnit všechna jejich očekávání.

Mezi hlavní novinky přicházející vlajkové lodi patří zejména Super Retina OLED displej, Face ID, nový fotoaparát a také animojis. Než se telefon dostane přímo k nám, můžete se podívat na první dojmy několika známých recenzentů.

Začněme jedněmi z těch největších technologických stránek.

The Verge

iPhone X je zcela zřejmě ten nejlepší iPhone vůbec. Je tenký, výkonný, přináší ambiciózní myšlenky o využítí kamery telefonu a posouvá design na zcela novou neobvyklou úroveň. Z pohledu hardwaru jde o pořádný krok kupředu. Pokud jste jedni z těch, kteří si toto zařízení předobjednali, pak budete podle nás spokojení.

Engadget

Nejvíce za povšimnutí nestojí to, jak moc se liší od všech ostatních modelů, ale to, jak rychle si zvyknete na všechny změny. Tim Cook dal jasně najevo, že X je budoucností chytrých telefonů Applu a tato budoucnost nám vůbec nepřipadá cizí. Připadá nám naprosto přirozená, překvapivě rychle.

TechCrunch

Než začnete používat iPhone X pohodlně, zabere to trochu času. Přechod z fyzického tlačítka Home na kompletní swipe rozhraní je velkou změnou. Jakmile si na to ale zvyknete, uvidíte, že je to rychlé, plynulé a zábavné. Ani se nenadějete a už si ani nevzpomenete, že jste museli dříve bušit do tlačítka, abyste se někam dostali.

Wired

Po pár dnech s iPhonem X jsem začal chápat jeho hlavní myšlenku. Jde o začátek konce opravdového fyzického pojetí technologie a krok směrem k představě, že technologie tam prostě je. Telefon, který je „jen displej“, který se zapne tím, že vás uvidí, který odstraňuje mechanická tlačítka a nabíjecí kabely. Za deset let od této chvíle, až přijde řada na iPhone 20 (XX?), budeme na cestě za technologií, která nahradí chytré telefony. X může být na půl cesty za takovou technologií.

Six Colors

iPhone zítřka již dnes. iPhone X je nadupaný novými technologiemi. Díky Face ID je odemykání vašeho telefonu tak jednoduché, až je nepodstatné – děje se tak přirozeným pohybem zvednutí telefonu a swipováním. Displej nabízí vysoké rozlišený a vysoký kontrast, jaký jsme u iPhonu nikdy neviděli. Fotoaparáty jsou lepší než v jakémkoliv jiném iPhonu a ano, jeden z nich vám umožní posílat animované klipy doprovázené vaším hlasem a dokonale synchronizovanou animovanou postavičkou.

Samozřejmě se novinka dostala i k renomovaným YouTuberům. Zde několik unboxing videí.

Marques Brownlee

Kým jiným bychom měli začít, když ne Marquem Brownleem s více než 5,2 miliony odběrateli. Podle něj dělá telefon přesně to, co od něj očekával. Face ID nefunguje se zavřenýma očima a hodlá ho otestovat s identickými dvojčaty. Přidává i nějakou tu kritiku: Apple měl vyvinout portrét mód pro přední kameru tak, aby byl úplně nejlepší.

iJustine

Někdo tu byl tak natěšený, že to nevydržel domů. Telefon Justin si „nahý“ užil jen několik sekund a ihned putoval do obalu. iPhone X zřejmě Justinino očekávání ještě předčil.

Jonathan Morrison

A máme tu také jedno video s pohledem do zákulisí

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.