imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Co se děje s e-mailem adresovaným samotnému Timu Cookovi?


Možná se budete divit, ale všechny e-maily adresované Timu Cookovi někdo čte. Některé z nich čte samotný CEO, zbytek se rozdělí mezi další vedoucí pracovníky. Navíc vaše slova neberou nadarmo…

Pravděpodobně tušíte, že Tim Cook má nabitý program. Nejen proto, že řídí nejhodnotnější technologickou společnost na světě. Sám se během let podělil o několik detailů ze svého života. Víme, že vstává ve 3.45 ráno, zacvičí si, pojí trochu krůtí slaniny nebo cereálií s mandlovým mlékem bez cukru a přečte si svou korespondenci.

Hodně korespondence… Zhruba 7-800 každé ráno, ještě než jde do práce.

Vzhledem k tomu, že e-mailová adresa Tima Cooka je veřejná (tcook@apple.com), může mu napsat úplně každý. Co se ale s takovými zprávami děje? CNBC se tomu snažila přijít na kloub a našla dva bývalé zaměstnance, kteří se podělili o nějaké informace na toto téma.

Podle nich má Cook osobního asistenta, který nejdříve všechny zprávy pročte a vybere zmíněných 7-800, kterými posléze Cook začíná svůj den. Zbytek zpráv se přepošle mezi nižší vedoucí (a jejich asistenty).

Zde proběhne další výběr a tak dále a tak dále. Dříve či později se ovšem dostane na všechny zprávy, i když se odpovídá jen na zlomek. Ti nejšťastnější mohou dostat odpověď podepsanou od samotného Tima Cooka.

Zprávy od uživatelů jsou pro Apple důležité. Jeden ze zdrojů tvrdí, že právě proto jsou Apple Watch nyní zdravotně orientované zařízení. První verze prý taková být neměla. Postupem času ale začalo přibývat zpráv, že jim zařízení zachránilo život. Společnost si tak uvědomila, že má zdravotní trh obrovský potenciál a vývoj Apple Watch stočila tímto směrem. Kdo ví, co přijde dál…

Nemusíte se tedy Timu Cookovi napsat. Můžete si být jistí, že si vaši zprávu někdo přečte a vaše snaha tak nepřijde vniveč!

Zdroj: CNBC

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.