imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Co se stane, když zakopnete o napájení u nového MacBooku?


My, co používáme MacBooky již nějakou tu dobu, jsme si obrovsky navykli na magnetické provedení kabelu k nabíjení známé pod marketingovým názvem MagSafe. Ten zabraňoval při zakopnutí o kabel stržení notebooku ze stolu na zem a jeho poničení. 

Jenže jak to bude s USB-C kabelem, který je obsažen v novém 12″ MacBooku? Měli bychom se začít obávat? Bohužel odpověď zní ano, opravdu měli. Pokud zakopnete o jeho nabíjecí kabel, nedojde k jeho odpojen í a notebook podlehne jeho tahu.

Je to nelogický krok od Apple? Za celé ty roky v nás totiž vybudoval důvěru v MagSafe, díky které jsme se o ně doslova nemuseli zajímat. A teď tohle? Kvůli nízké váze MacBooku, pouhých 0,9 kilogramu, jej shodit ze stolu nebude vůbec problém. Vlastně to zvládne i náš domácí mazlíček. A co udělá s MacBookem takové tloušťky pád na podlahu je jen sporné.

Nový USB-C kabel, který je podle Apple jinak revoluční, tedy magnetickou schopnost ztrácí a vzhledem připomíná více Lightning kabel iPhonu, než předešlé verze MacBookových kabelů. Dokonce nejnovější zprávy uvádějí, že originální MagSafe kabely se přestaly minulý týden prodávat v US a Kanadských Apple Storech. Tento týden však byly do prodeje opět dodány. Jde o nějakou zprávu od Apple? Neměli bychom všichni přejít na nový MacBook a kupovat nejnovější kabely? Uvidíme. Dokud však budou ostatní MacBooky s MagSafe kabely dostupné v prodejnách, nemáme se čeho obávat. Snad.

I když jak tak známe Apple, při nejbližších revizích zavede USB-C i do zbývajících počítačů.

Alespoň jednou dobrou zprávou je, že USB-C port na MacBooku není jediný. Jak lze vidět na obrázku na druhé straně zařízení můžeme najít klasický 3,5mm port na sluchátka, který je kombinovaný se optickým zvukovým výstupem.
Alespoň jednou dobrou zprávou je, že USB-C port na MacBooku není jediný. Jak lze vidět na obrázku na druhé straně zařízení můžeme najít klasický 3,5mm port na sluchátka, který je kombinovaný s optickým zvukovým výstupem.

 

Zdroj: MacWorld

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!