imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Čočka předního fotoaparátu iPhonu by mohla zmizet


Myslíme tím, že by nebyla vidět. V éře selfies nesmí na přední straně žádný fotoaparát chybět.

Jak jsme zmiňovali již dříve, součástky na iPhony pochází z různých částí světa. USA, Čína, Japonsko, Jižní Korea, Itálie, Francie, Rakousko a Singapur jsou jen jedny z dlouhého seznamu zemí, z níž pochází různí dodavatelé součástek Applu.

Jedním z takových dodavatelů je i Largan Precision, kteří poskytují čočky fotoaparátu. Proč je to pro nás důležité? Podle informací čínských analytiků bude zmíněná společnost vyrábět do roku 2020 speciální čočky s černým povrchem, které nepůjdou na přední straně telefonu vůbec vidět.

To se s největší pravděpodobností týká hlavně iPhonů, za což je určitě nesmírně vděční Jony Ive. Vedoucí designu totiž považuje za dokonalý tvar jedinou tabulku skla. Po zmenšení rámečků je dalším krokem k jeho snu odstranění čočky předního fotoaparátu.

Řeč je mimochodem o této tečce.

Je zajímavé sledovat, že pro uskutečnění designového plánu iPhonu jsou potřeba inovace i u takovýchto drobností. Nikdy jsem tyto čočky nijak neregistroval, když ale padla řeč na jejich zmizení, toto téma mě velice zaujalo.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.