imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

touch id

Čtečka otisků prstů už v iPhonu nikdy nebude


Obvykle neomylný analytik KGI Ming-Chi Kuo tvrdí, že iPhone 8 je poslední iPhone, který bude mít Touch ID. To je ale dobrá zpráva, jelikož to znamená, že Face ID dostanou i ostatní zařízení.

Podle Kua bude Face ID jednou z nejdůležitějších funkcí iPhonů pro rok 2018, která přinutí uživatele k jejich koupi. Alespoň v to doufá Apple. Navíc prý bude rozpoznávání obličejů nejdůležitější zbraní iPhonů proti konkurenci. Je pochopitelné, proč se Apple na Face ID tak moc upíná. Kuo totiž říká, že je konkurence v této technologii 2,5 roku za Applem.

Předpokládáme, že všem iPhonům z druhé poloviny roku 2018 bude chybět čtečka otisků prstů. Věříme, že si tím získají všechny modely konkurenční výhodu jedinečné uživatelské zkušenosti díky novému designu displeje a TrueDepth kameře/rozpoznávání obličejů/ Face ID/AR aplikacím.

face id

Příští rok by tedy mohly podle Kua dostat všechny telefony novinky nyní dostupné pouze v iPhonu X, ať už jde o bezrámečkový displej, nebo samotné Face ID. To je samozřejmě skvělá zpráva, jelikož by v takovém případě obdržely základní modely všechny bonusy, které naleznete nyní pouze u jediné vlajkové lodi.

Vůbec ovšem není jisté, že k něčemu takovému opravdu dojde. Apple představil iPhone X jako první pokrokové zařízení nové generace iPhonů. Pokud je tomu ovšem takto, pak by se mohlo klidně stát, že momentální nejdražší cenovka bude u dalších modelů tou základní a modely Plus budou ještě dražší. Samozřejmě může být vše nakonec úplně jinak.

Vraťme se ale k tématu tohoto článku. Podle Kua zavedl Apple úplně nový trend, který bude následovat většina společností. Jelikož v Cupertinu odstranili Touch ID, analytikové předpokládají, že se dalšímu vývoji čteček otisků prstů přestane věnovat i konkurence a tudíž se nedočkáme žádné čtečky otisků prstů integrované do displeje.

touch id

Nicméně Apple se podle všeho Touch ID ještě úplně nevzdal, alespoň to naznačuje Craig Federighi a jeho dřívější komentář. Kromě toho, že z celého srdce věří, že Face ID je budoucností biometrické identifikace, dovede si představit, že by v určitých oblastech více vyhovovalo jiné, nebo dokonce kombinované řešení.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.