imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Čtení pro děti Booko do konce víkendu zdarma


Aplikace Booko nabízí přes padesát dětských knížek v interaktivní podobě, nyní ji můžete až do konce víkendu vyzkoušet zcela zdarma. Ponořte se se svými ratolestmi do rozpohybovaných obrázků a skvělého dabingu i vy. Jen doplňujeme, že jde o české knížky, v české aplikaci s českým dabingem.

Když nám do redakčního mailu přistála od týmu Booko informace, že se od 21.-23. září chystá možnost bezplatného vyzkoušené kompletní knihovničky, nevěděl jsem moc o tom, co přesně mě čeká. Přeci jen nejsem ideální cílovka – dětská léta daleko za mnou, rodičovská přede mnou. I já však v rodině několik dětí v rozmezí 2 až 10 let (kam ostatně aplikace míří) najdu, představu o jejich kratochvílích a zálibách tak mám.

Pustil jsem si tedy Booko, kde na mě čekalo přes padesát titulů věhlasných českých nakladatelství, jako jsou Albatros, Fragment či Edika, a začal stahovat první knížku. Po otevření jsem byl úplně unešený. Parádní dabing, nádherné pohyblivé ilustrace, možnost číst si spolu s knížkou. Až mě zamrzelo, že jsem si nic podobného jako malý nemohl užít.

„V aplikaci najdete klasické i moderní knihy od Dášeňky po psa Nezbedníka, namluvené Janem Vondráčkem, Markétou Hrubešovou a dalšími herci a herečkami spolu s animacemi a hrami nadchnou všechny rodiče, prarodiče, kluky i holky.“

Musím říct, že bych jako rodič chtěl mít podobného pomocníka po ruce, jako dítě bych si zase po booku (haha) rodičů užil knihu jako divák. Aplikace je dostupná už za 88 Kč měsíčně, což není ani cena jedné dětské knížky. V Booku se navíc každý týden objevuje jeden interaktivní titul. Všechny knížky jsou pochopitelně v češtině.

Klíčovou zprávou by pro mě jako rodiče bylo, že tu dítě nenarazí na žádnou reklamu. Průzkumy jasně ukazují, jak je mladá mysl na reklamní sdělení citlivá. Podobnou strategii razí třeba i obrovsky oblíbený dětský kanál Déčko. Na konci mnoha z knížek navíc čeká hra nebo kvíz, díky čemuž se dále prohlubuje chápání textu a příběhu.

„Čtení, které rozvíjí gramotnost, slovní zásobu i porozumění textu a které si mohou užít skrze technologii, bez které už se obejde jen málo rodičů.“

Booko se skvěle hodí na velké displeje tabletů, v tu chvíli je zážitek nejenže nejpříjemnější, nejvíce se navíc i blíží pocitu z klasické knihy. Velká písmena, obrovské krásné animace, výborný zvuk. Rozhodně ale stojí za to i na mobilním telefonu. Dlouhé cesty autem nebo vlakem se pro vaše děti mohou stát o poznání příjemnější. Obrovskou výhodou je totiž i fakt, že si jednotlivé tituly stahujete do offline režimu – na domácí sítí tak postahujete vše potřebné a na cestě už nepotřebujete sosat mobilní data.

Aplikace je dostupná jak pro iOS, tak pro Android. Jak již bylo uvedeno výše, kompletní knihovna je až do konce víkendu zdarma. Jestliže vás potom obsah a forma zaujme stejně jako mě, můžete si nyní pořídit předplatné na půl roku za cenu tří měsíců. Více než pět desítek titulů se bude dále rozšiřovat a vy si za cenu možná jedné dvou klasických knížek můžete až do jara příštího roku užívat jednu novou každý týden.

Stahujte aplikaci Booko na App Store (iPhone, iPad – zdarma, platby uvnitř aplikace)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!