imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Čtyři způsoby, jak zkontrolovat stav baterie


Je váš iPhone neustále vybitý? Bezdůvodně se vypíná? Zkuste se podívat na stav vaší baterie, možná je nejvyšší čas nechat tuto součástku vyměnit.

Baterie v iPhonech a iPadech mají obrovský vliv na pohodlnost používání a na spolehlivost samotných zařízení. Čím více nabíjecích cyklů u Li-iontové baterie provedete, tím se stává slabší a udrží stále méně energie. Proto ji pak musíme nabíjet častěji, což počet cyklů ještě navyšuje. Můžeme ale získat přesné informace o naší baterii?

Jde o důležitou otázku, zejména kvůli informacím z nedávné doby, kdy Apple záměrně snižoval výkon iPhonů – právě proto, aby vzhledem k horšímu stavu baterie zajistil stabilitu a ušetřil další životnost baterky. Jak jsme již dříve informovali, iOS 11.3 dostane v Nastavení zcela novou záložku, kde si budete moci sami rozhodnout o využití telefonu. Do té doby však máme ještě pár možnosti. Podívejte se do Konzoly, použijte aplikace třetích stran nebo se zeptejte na diagnostiku od samotného Applu.

Kontrola iPhonu a iPadu

Nejjednodušší způsob je skočit přímo do Nastavení > Baterie, kde naleznete případná upozornění kvůli nutnému servisu. Nejde však o stoprocentně přesné řešení, zpráva se objeví pouze v několika případech. Jestliže už ji tam ale uvidíte, okamžitě navštivte servis!

Kontrola v Konzole

Konzola (ano, skutečně je oficiální český překlad v tomto tvaru) je předinstalovaná aplikace na každém Macu. Potřebujete tak už jen lightning kabel. Připojte své zařízení k počítači a označte Mac jako důvěryhodný. Následně najděte Konzolu, vyberte svůj iPhone nebo iPad a napište do vyhledávacího řádku „batteryhealth“. Objeví se zde všechny informace, třetí řádek přitom popisuje stav baterie. Jestliže uvidíte „BatteryHealth = Good“, je vše v pořádku.

Kontrola pomocí aplikace třetí strany

Co když chce ale člověk podrobnější informace? Existuje několik speciálních aplikací třetích stran. Nejpopulárnější je coconutBattery. Používá se hlavně pro diagnózu akumulátorů u Maců, ale lze použít i pro iOS zařízení. Výsledkům se dá velmi dobře věřit, ale i tak nejsou ekvivalentem oficiální inspekce od výrobce.

Kontrola od Apple Support

Jestliže měly všechny kontroly pozitivní výsledek, je pravděpodobné, že je na tom baterie ve vašem zařízení dobře. Stále se však můžete obrátit na výrobce. Vše, co stačí udělat, je kontaktovat Apple Support, tam už vám poradí dál. Ve většině případů se dá podobná diagnostika udělat i na dálku.

Můžete také poslat zprávu na Twitter Apple Supportu, kde jim do přímé zprávy přidáte i sériové číslo iPhonu a aktuální verzi iOS. Na dálku vám dokážou poradit, zda baterka potřebuje vyměnit, my s Podporou měli zatím jen ty nejlepší zkušenosti.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.