imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Další aktualizace iOS přinese nové možnosti Haptic Touch


Jak jsme očekávali, s funkcí nahrazující 3D Touch přichází více a více funkcí.

Před několika týdny jsme psali o nově představeném Haptic Touch, jenž u iPhonu XR nahrazuje 3D Touch. Tehdy jsme říkali, že jde podle našeho názoru spíš jen o vzletné jméno pro „dlouhé stisknutí“. Funkce je ale doplněna skvělým Taptic Enginem, díky čemuž máme alespoň zpětnou vazbu.

Věděli jsme i to, že jsou současné možnosti funkce dost omezené, což chce Apple změnit. Na první vlnu novinek bychom přitom neměli čekat dlouho, jelikož nadcházející verze iOS 12.1.1 (a současná beta) možnosti rozšíří.

Vedle přesnějšího ovládání se vrátila i jedna, o kterou jsme přišli. Po aktualizaci budete moci použít Force Touch na notifikace při zamknuté obrazovce iPhonu XR. Vyskočí okno s více informacemi, vše doprovodí příjemná haptická odezva.

Nejde o nic, co by vám změnilo život, ale Apple nám ukazuje, že drží slovo. Jde o první krok, jenž Haptic Touch rozšiřuje.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.