imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 12

Další iOS přijde později, ale bude vysoce stabilní


Podle portálu Axios došel Craig Federighi, vedoucí softwarového oddělení, k velkému rozhodnutí: raději posunou představení nových funkcí na rok 2019, aby mohli uvést stabilní, spolehlivý a kvalitní systém.

Musíme přiznat, že uvedení posledního systému se Applu moc nepovedlo. Vyrojilo se několik menších či větších problémů a uživatelé se obávali, že se něco děje. Před časem jsme se k nastalé situaci vyjádřili. Ovšem najít důvod je jen první krok, pro nápravu situace je nutné jednat.

apple

Podle informací by měl Apple s nápravou začít již letos. Craig Federighi by měl zaměstnance koncem měsíce obeznámit s plány na letošní rok. Některé z nich mají přitom nabrat nový směr.

Cílem je ukončit období nezdarů. Kvůli tomu posunou řadu větších aktualizací z letošního roku na rok 2019. A pokud přihlédneme k tomu, že několik funkcí ohlášených na loňské WWDC stále ještě nebylo vydáno, jedná se o více než rozumné rozhodnutí.

Uvolněné kapacity tedy využijí pro vývoj rekordně stabilního iOS a macOS.

Pokud máte rádi Apple díky jeho spolehlivosti, jedná se pro vás o dobré zprávy. Mezi odložené novinky patří nový Home Screen, Car Play, vývoj dalších nativních aplikací, jako například Mail, a nové řešení pro kameru. Nějakých novinek se ale přeci jen v iOS 12 dočkáme.

ios 12

Pokud jste četli naši sérii o historii vývoje iOS, pak víte, že nejde o první podobnou změnu. Takové ambice oceňujeme a plně podporujeme. Solidní základy jsou vždy lepší než hromada nestabilních funkcí.

Změny se nejdříve dotknou iOS, ani macOS ale nezůstane stranou. Naproti tomu vývoj watchOS a tvOS zůstane v zajetých kolejích.

Zdroj: MacRumors 1, 2

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.