imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dejte jménům tvář pomocí aplikace Vignette


Pokud jste opravdovým dítětem informačního věku, můžete se i vy pochlubit adresářem s tisícovkou kontaktů. Nyní si k nim můžete pro lepší představu přiřadit fotky ze sociálních sítí.

Psychologie a zejména neurolingvistické programování nás učí, že lidé používají a upřednostňují různé smyslové kanály na získávání informací o světě. Váš kolega se například učí nové věci posloucháním podcastů a sledováním YouTube videí – protože je zvukově založený typ. Vy se ale spíše ponoříte do článku nebo případové studie a tak se nejlépe seznámíte s novými tématy. Když jde o jakýkoliv psaný dokument, dokážete číst i mezi řádky.

A zase další kolega si jenom stáhne nový software a rovnou ho začne zkoušet. První osoba upřednostňuje audio, vy jste vizuální typ (jako většina lidí) a třetí získává informace přes kinestetický kanál. Celkem zajímavý pohled na svět lidí, nemyslíte?

Protože většina populace upřednostňuje dostávat informace vizuálním způsobem, dobře si pamatuje tváře. Možná jste už strávili pár hodin vyhledáváním a nahráváním fotek ke kontaktům, protože malé šedé kroužky s iniciály se vám nezamlouvají. Dobrá zpráva je, že už nemusíte, protože je tu aplikace Vignette. Umožní vám přejít na sociální sítě a nahrát nejnovější profilové fotky. Nevyžaduje přístup k vašim účtům na sociálních sítích jako mnohé jiné podobné aplikace. Ty přejdou váš seznam přátel a stáhnou jejich profilové fotky. Pokud vám ale záleží na soukromí, možná nebudete chtít, aby aplikace třetích stran měly přístup k vašim účtům na sociálních sítích.

Naproti tomu aplikace Vignette potřebuje pouze přístup k vašim kontaktům, k ničemu jinému. Vyhledá pak fotky kontaktů na Facebooku, Instagramu, Twitteru a Gravataru porovnáním údajů z kontaktů s účty na těchto sociálních platformách.

Stačí si stáhnout aplikaci, povolit jí přístup ke svým kontaktům a nechat ji chvíli prolézat hlubiny internetu. Když Vignette dokončí prohlížení databází a najde relevantní fotky, uvidíte seznam kontaktů s aktuálními a navrhovanými profilovými fotkami. Ve výchozím nastavení se každému kontaktu přiřadí nová fotka, můžete si ale také vybrat, že fotku nechcete měnit, ale ponechat tak, jak je. Pokud Vignette najde fotky pro jeden kontakt z více zdrojů, můžete si prohlídnout všechny možnosti a vybrat, kterou chcete.

Aplikace je zdarma, jednorázový poplatek 129 Kč odemkne ukládání nových fotek ke kontaktům.

Stáhněte si Vignette z App Storu (iPhone, iPad – zdarma, obsahuje iAP)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!