imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Displeje iPhonu X a iPadu Pro vyhrály významná ocenění


Nedávno se uskutečnil 23. ročník Display Industry Awards pořádaný společností Society Information Display. Jedním z vítězů je také Apple.

Displej je jednou z nejdůležitějších součástek dnešních chytrých zařízení. Velká část z nás se na displej dívá takřka celý den a výrobci se snaží své potenciální zákazníky svou technologií uchvátit.

Apple není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Nicméně se nezapojil do války počtu pixelů na palec, ale našel jinou cestu a limit se snaží posunout pokročilou technologií. Pokud jste někdy drželi iPhone nebo iPad v ruce, určitě jste si všimli, že se mu to daří více než dobře. A aktuální vlajkové lodi jsou na tom ještě lépe.

iphone x

Přesně tak vidí nová zařízení také Society for Information Display, která již po 23. udělovala ceny pro moderní displeje.

Telefon iPhone X obdržel ocenění Display Applications of the Year a displej iPadu Pro 2017 vyhrál v kategorii Display of the Year. Kromě samotných cen se Applu dostalo vřelého uznání.

O iPhonu X se pořadatelé vyjádřili následovně:

iPhone X je první produkt iPhone série Applu, který naplňuje vizi chytrého telefonu celého pokrytého displejem bez fyzických prvků jako klávesnice nebo tlačítka. iPhone X eliminoval dlouho přetrvávající tlačítko na přední straně telefonu a displej je tak hlavním prvkem pro veškeré interakce, díky čemuž může zabírat celou přední plochu iPhonu.

5,8palcový Super Retina displej s rozlišením 458 ppi je prvním OLED panelem naplňujícím standard stanovený předchozími generacemi iPhonu a přináší okouzlující barvy, pravou černou, kontrast milion ku jedné a vynikající širokou správu barev. HDR displej podporuje Dolby Vision a HDR10, které nadále vylepšují obrazovou kvalitu fotografického a video obsahu. Navíc True Tone dolaďuje vyvážení bílé pro přirozenější zobrazení.

iphone x

A zde ještě několik myšlenek k iPadu Pro:

Nejnovější displej iPadu Pro od Applu zahrnuje inovativní technologii ProMotion, která vylepšuje vizuální interpretaci. Tu naleznete v 10,5 a 12,9palcové verzi se shodnou hustotou pixelů 264 ppi, což koresponduje s 3,7 miliony, respektive 5,6 miliony pixelů. Jako první velký komerční produkt přináší adaptivní obnovovací frekvenci od 24 až po 120 Hz. 120Hz obnovovací frekvence přináší plynulé skrolování, vynikající odezvu na dotykové ovládání a plynulé vyobrazení videa. ProMotion technologie je dosaženo použitím nových, výkonných TFT tranzistorům, novým materiálům na bázi tekutého krystalu a vyspělých photoalignment materiálů.

ipad pro

Displeje iPhonu X a iPadu Pro jsou jednoduše vynikající a krásné s hromadou nových vlastností.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.