imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Dočkali jsme se představení iPhonu Xs a 6,5“ iPhonu Xs Max


Apple představil nové iPhony pro nadcházející rok. Jako první na řadu přišla dvojice z očekávaného trojlístku. Jde o starý dobrý upgrade s přídomkem „s“. Větší model v sobě nicméně obsahuje dost na to, aby řada uživatelů přešla.

Máme tu „Rok S“ – po stránce inovací jde spíše o drobnější změny, hlavní důraz je kladen na lepší uživatelský zážitek. Očekávaný scénář se naplnil, po stránce vzhledu se toho mnoho nezměnilo, naštěstí je tu však několik věcí, které stojí za zmínku. Například máme zcela novou barvu – zlatou. Tu chtěl Apple představit již před rokem, ale z technických důvodů z toho sešlo. Jak už víme, míří tím na velkou cílovku.

Ještě důležitější novinkou je však příchod obřího 6,5“ iPhonu. Nejde o obra pouze mezi iPhony, kde jde o historicky největší telefon od Applu (dost jsme se posunuli od tak dlouho milovaných 3,5“…), ale jde navíc i o jedno z největších zařízení na trhu vůbec.

Jak jsme již napsali, po stránce vzhledu se mnoho věcí nezměnilo, mnoho změn je však pod povrchem. Zlepšila se hustota pixelů, stereo zvuk je zásadně příjemnější, Face ID se zrychlilo, kamera dělá ještě krásnější fotky a videa, proti iPhonu X se v případě Xs navýšila výdrž o půl hodiny, v případě Xs Max pak o hodinu a půl. Nezapomínejme ani na lepší odolnost proti vodě, snad to Apple potvrdí i tím, že svým zákazníkům nabídne záruku i na tento druh poškození.

Procesor A12 se opravdu dočkal přechodu na 7 nm, iPhone se tak stal jedním z prvních telefonů, které tuto technologii využívají. Procesor pojede s 4 a 6 jádry, v testech půjde o skutečně nadupadné dělo. Vsadili bychom se, že se dostaneme proklatě blízko MacBookům.

Volba velikosti úložiště také pokročila na další úroveň, nyní lze vybrat zařízení i s 512 GB paměti. Jde o ideální volbu pro uživatele, kteří často natáčí ve 4K, i když podle nás není úplně potřeba ani v tomto případě.

Další zásadní změnou je příchod Dual SIM možnosti, které Apple dosáhl díky eSIM. Nejsme si tedy jisti, že se dočkáme i v České republice, ale doufat můžeme. Na čínském trhu neztráceli čas s eSIM a rovnou vytvořili prostor pro dvě fyzické SIM karty. V případě iPhonu ale opravdu nejde o jednoduchou situaci.

To je v krátkosti vše. Jde o slušný upgrade, varianta s větší úhlopříčkou je jednoznačně velice lákavá. Už se nemůžeme dočkat, až si vyzkoušíme, jak bude vypadat a fungovat v reálu. Pode dat se fyzická velikost oproti Plusku nezvětšila, takže snad nebude problém telefon pohodlně ovládat.

Ceny iPhonů opět o něco zvýšily maximální laťku. U iPhonu Xs se bavíme o 29.990 Kč za 64GB variantu, 34.490 Kč za 256GB verzi a 40.490 Kč u varianty s 512 GB. iPhone Xs Max je pochopitelně ještě o něco dražší, konkrétně vyjde na 32.990 Kč s 64 GB, na 37.490 Kč s 256 GB a 43.490 Kč s 512 GB.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.