imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

face id ipad pro

Dostanou Face ID také iPady Pro?


KGI analytik Ming-Chi Kuo předpokládá, že by se mohly tabletu Applu dočkat v rámci příští modernizace kamery TrueDepth a tím zahájit trend mezi produkty společnosti. Podle něj se ovšem nedočkáme dříve než v roce 2018 (jestli vůbec).

Od představení nových iPadů Pro uběhlo jen pár měsíců a Kuo již předpokládá, že v rámci příští aktualizace obdrží kameru TrueDepth, stejně jako tomu bylo ve své době s Touch ID. Předpověď je to přitom poměrně logická, jelikož iPady Pro dostávají obvykle ty nejsilnější dostupné procesory, což znamená, že by jim žádný výkon pro biometrickou identifikaci nechyběl. Kromě toho by mohlo zmizet i tlačítko Home, které se momentálně nachází na poněkud zvláštním místě, čímž by získalo gesto z iPhonu X v rodině iPadů nový smysl.

face id ipad pro

Ve své zprávě Kuo zmiňuje, že podle něj dostanou rozpoznávání obličeje jen iPady Pro a do nižších verzí iPadů se tato technologie nedostane. Pověstný analytik také říká, že taková modernizace by byla skvělá i pro vývojáře. Kamera schopná detekovat hloubku totiž přináší daleko více možností než jen rozpoznávání obličejů a animoji. Kuo se ve spojení s takovou modernizací přiklání na rok 2018 a letošní rok považuje za prakticky nemožný.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!