imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Dříve nebo později se prodej tabletů vyplatí jen Applu


Byla vydána nejnovější zpráva IDC, v níž se popisuje postupný pokles trhu s tablety. Pouze dvě firmy se dočkaly růstu, jednou z nich je i Apple.

Jak asi všichni cítíme, éra tabletů už je za námi. Situace se pak dále zhoršuje. Abychom byli přesnější, druhý kvartál letošního roku byl už 15. v řadě, kdy jsme v prodejnosti zaznamenali pokles. Mluvíme tu tedy o poklesu trvajícím více než tři roky.

Od začátku poklesu jsme se vždy bavili o jednociferných sníženích, tentokrát už se bavíme od dvouciferném poklesu. Ve druhém kvartálu se prodalo jen 33 milionů tabletů, což je v meziročním porovnání o 5 milionů méně. Pokles je tedy 13,5%.

To je skutečně smutné.

Tedy, záleží na pohledu. Jsou tu firmy Apple a Huawei, které se pokles celého trhu netýká – jim se daří relativně slušně. Jde totiž pouze o dvojici, které se meziročně podařilo stoupnout. Ne o moc, ale podařilo

Po stránce prodaných kusů se Apple dostal z loňských 11,4 milionu na 11,5 milionu. Bavíme se tedy o 0,9% růstu, který firmu drží na čele trhu s tablety. iPady se na celosvětovém prodeji tabletů podílely 34,9 %.

Společnost Huawei se dočkala ještě většího růstu. Minulý rok prodala 3,1 milionu tabletů, letos už 3,4 milionu, celkem tedy poskočila o 7,7 %. Navzdory krásným číslům je podíl firmy zásadně menší než u Applu, bavíme se o 10,3 %. Největší pokles zaznamenal Amazon (33,5 %), Samsung s propadem o 16,1 % také nebude spokojený.

Všechna data máme z nejnovější zprávy International Data Corporation. Jitesh Ubrani, jeden z vedoucích analytiků IDC, posun vysvětlil jistým zájmem uživatelů a firem najít ideální hybridní zařízení mezi laptopem a tabletem. Hledání však nepřineslo kýžený výsledek a zákazníci se tak vrátili k variantě levnějších PC.

Nebo k nákupu iPadu, když se podíváme na čísla…

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.