imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Dvě nastavení pro novou Apple Pencil


Pokud si plánujete zakoupit druhou generaci Apple Pencil, následující dvě nastavení vám mohou přijít vhod.

Oproti první generaci posouvá nová Apple Pencil použití iPadu se stylusem o pořádný kus dál. Zejména díky novému designu, magnetickému spojení a novým vlastnostem. Zde představujeme dvě nastavení, které byste měli po prvním připojení povolit.

Dvojité poklepání

Po připojení tužky na stranu iPadu vyskočí v nastavení menu Apple Pencil. Zde si můžete nastavit, jak se má Apple Pencil chovat po dvojitém poklepání. Vybírat můžete ze čtyř možností. Jednou z nich je vypnutí funkce, to by ale nebylo v případě Apple Pencil 2 nejmoudřejší řešení.

Vybrat si tak můžete z přepnutí z aktuálního nástroje na gumu, přepnutí aktuálního nástroje na poslední použitý a zobrazit paletu barev.

Použití Apple Pencil na poznámky na zamknutém displeji

Jednou z nejužitečnějších věcí, kterou můžete s iPadem a Apple Pencil provádět, je okamžité psaní poznámek dvojitým poklepáním stylusem po zamknutém displeji. Pro zapnutí funkce jděte do Settings > Notes a zvolte jednu z dostupných možností: „Off“, „Always Create New Note“, „Resume Last Note Created on Lock Screen“ nebo „Resume Last Note Viewed in Notes App“.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.