imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone 2019

Dvojitý fotoaparát iPhonu je minulostí, pojďme na trojitý


Dobrého málo nestačí. Pokud mají Economics Daily News pravdu, pak by mohl příští rok světlo světa spatřit první iPhone se třemi fotoaparáty. Kvalita fotografií o tolik lepší být nemusí, výhodu ale může představovat při fotografování ve tmě.

Při představení iPhonu 7 v roce 2016 byl obrovským hitem dvojitý fotoaparát verze Plus. Dnes už dvojitý fotoaparát takový zázrak není. Apple sice nebyl první, kdo takovou technologii zavedl, ale rozhodně byl mezi prvními, díky komu se výrazněji rozšířila.

Dvojitý fotoaparát má mnoho výhod. Mezi nimi například možnost Portrait módu a optického zoomu. Ovšem vývoj technologie se nezastavuje a nyní prý nadešel čas, aby dva fotoaparáty nahradily tři. Konkurence představila první taková zařízení nedávno a iPhone se k nim nejspíše brzy přidá.

iphone 2019
Budoucnost? :)

Podle tchajwanského portálu Economic Daily News bude mít řada iPhonů 2019 alespoň jeden model se třemi fotoaparáty. Výsledkem by měl být 5násobný optický zoom.

Fotoaparáty se třemi objektivy mají většinou jeden objektiv s velkým rozlišením, jeden telefoto s nižším rozlišením a třetí monochromatický se středním rozlišením a nízkou rychlostí závěrky. Největší výhodou takové trojice není nárůst optického zoomu, ale fotografování ve tmě. Fotografie složená ze tří objektivů posílena o schopný algoritmus by mohla představovat obří skok fotografování mobilními telefony.

S nějakou radostí bychom ale raději počkali až na potvrzení od Ming-Chi Kua nebo Gurmana, jelikož tito dva jsou nejdůvěryhodnějšími zdroji.

iphone 2019

Fotoaparát iPhonů se významněji vylepšuje každé dva roky a Kuo se již vyjádřil ve smyslu, že pro tento rok nemáme očekávat nic velkého. Příští rok ale nějaké změny rozhodně přijdou. Až čas ukáže, o jaké změny přesně půjde.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.