imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

DxOMark: Kamera iPhonu XS je jedna z nejlepších vůbec


Kamera v iPhonech XS a XS Max se umístila v testech nezávislé francouzské laboratoře na druhém místě. Oproti předchozím modelům vidíme jasný posun.

DxOMark včera vydal výsledky nových testů iPhonu XS. Jde o jeden z nejdůvěryhodnějších zdrojů, když se bavíme o testování kamer v telefonech. Během testování vyfotili a zanalyzovali více než 1500 fotek a 2 hodiny videa jak z laboratoře, tak z přirozeného prostředí. Jaké jsou výsledky?

iPhone XS Max má jednu z nejlepších kamer ve smartphonech vůbec.

Abychom byli přesnější, obdržených 105 bodů stačilo k umístění na stříbrné pozici, lépe je na tom už jen Huawei P20, který se na vrcholu drží se 109 body. Letošek je jeden z mála roků, kdy se iPhone nevyšplhal až na první místo. Vzhledem k tomu, jak rychle se však trh s telefony vyvíjí, není první příčka ani zdaleka nějak dlouhodobé ocenění.

DxOMark se rozepsali o excelentním natáčení videa a dělání fotek s přirozeným světlem, HDR a skvělými detaily. Zdůraznili funkci Smart HDR, jež napomáhá dosažení „velmi dobré cílové expozice a širokého dynamického rozsahu jak na přímém světle, tak i v podmínkách interiéru“. V sekci videí dostalo zařízení 96 bodů s komentářem „vynikající kvalita videa za silného světla“.

Laboratoř také zmínila, o kolik se kamera zlepšila oproti technologiím z minulého roku. Zajímavé je, že zásadní posun má pravděpodobně na starosti softwarové řešení a procesor A12, a ne hardware kamery samotné.

iPhone XS Max Smart HDR
iPhone X Smart HDR

Věcí, jež zabránila výstupu iPhonu XS až na příčku nejvyšší, jsou noční fotky. Podle DxOMarku se při nedostatku světla projevil šum o něco více, než tomu je u ostatních kamer z prvních pozic. Hodnocení však skončilo jasně pozitivně:

„Nové zařízení od Applu je bezesporu dobrou volbou pro jakéhokoliv mobilního fotografa.“

Všechny detaily testu naleznete na stránkách DxOMark.

Poznámka: Přestože DxOMark testoval iPhone XS Max, kamera je zcela totožná s tou v iPhonu XS, používání názvů obou zařízení je tak záměrné.

Via MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.