imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

EKG v Apple Watch zachraňuje životy


Funkce je dostupná již zhruba měsíc a mnozí jí mohou děkovat za svůj život.

Tim Cook se na Twitteru podělil o příběh Elissy Lombardové, jejímuž manželovi zachránila život funkce EKG z Apple Watch Series 4. Samozřejmě může děkovat také excelentní expertíze doktorů.

Zmíněný manžel nosil hodinky pouhé 2 dny, po kterých ho upozornily, že je něco v nepořádku s jeho tepem. Po krátkém zkoumání přišel na to, že má tep 150 bpm, a hlavně trpí fibrilací srdečních síní. Po tomto zjištění zamířil ihned do nemocnice.

Doktoři objevili značné ucpání tepen. Pacient prodělal nenáročný zákrok a dva dny nato jeho symptomy odezněly bez trvalých následků.

Tim Cook se k případu vyjádřil, že je rád, že je muži lépe a že podobné příběhy ho a jeho tým nesmírně motivují.

Není to přitom poprvé, co Apple Watch zachránily něčí život. Dalším šťastně zachráněným pacientem je například 46letý muž z Texasu.

I přes značné výhody je většina doktorů k funkci stále poněkud skeptická. Podle některých může domácí monitoring EKG vést k mylnému pocitu bezpečí nebo k nevhodným léčebným službám kvůli nesprávnému měření. Podívejte se na video od Verge na toto téma.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.