imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

emotikony místo psaní

Emotikony už používáme více než slova


Podle nedávné studie je pro většinu respondentů obrázkové vyjádření pocitů v textových zprávách nesmírně důležité. S jejich pomocí vyjadřujeme naše pocity snadněji.

Před tisícovkami let se začali lidé vyjadřovat pomocí jeskynních maleb. Později jsme pokročili a vyvinuli schopnost mluvit. Před pár lety se nám do ruky dostaly telefony, internet, iPhone, chytré telefony a aplikace pro psaní zpráv. Dnes jsme líní i něco napsat a tak raději používáme pro vyjádření našich pocitů emotikony. Na Facebook, Instagram a další sociální média pak můžeme snadno vložit emotikon nebo gif, který přesně vyjadřuje naši náladu.

emotikony místo psaní

Stránka s gify Tenor zveřejnila zajímavý průzkum provedený mezi 2 000 dospělými lidmi v USA. Podle něj se 7 z 10 Američanů při psaní vyjadřuje vizuálně. To znamená, že 71 % respondentů používá při psaní emotikony, gify a nálepky. Studie byla vydána ve stejný den, kdy měl 10. výročí první iPhone, což zřejmě nebyla žádná náhoda. Přítomnost chytrých telefonů za těch 10 let změnila mnohé k nepoznání.

emotikony místo psaní

Z průzkumu vzešla i další zajímavá data:

  • 77 % lidí věří tomu, že druhá strana lépe porozumí jejich pocitům při používání vizuálních vyjádření.
  • 69 % lidí se cítí s opačnou stranou více propojeno, když se vyjadřuje slovně i vizuálně.
  • 59 % své pocity vyjadřuje ve zprávách raději vizuálně.
  • 65 % je používá pro vyjádření své vlastní osobnosti nebo emocí, 56 % chce udělat konverzaci zábavnější a 51 % lidí se snaží rozesmát protějšek.
  • 54 % žen pomocí nich vyjadřuje radost, zatímco u mužů je to pouze 42 %.
  • 64 % 18-44letých věří, že pomocí GIFů vyjádří své pocity lépe, než pomocí emotikon a slov. 62 % 18-44letých věří, že v příštích 12 měsících používání GIFů v konverzacích vzroste.

Ať už je to jakkoliv, dnes se v záplavě různých emotikon snadno ztratíte. Možná se stydíte někomu sdělit něco trapného, tak byste raději použili emotikon, ale nevíte jaký. Žádný problém, máme pro vás řešení. Hra guess emoji z vás udělá experta na veškeré emotikony během několika málo hodin. Dejte si ale pozor, je dosti návyková!

Zdroj: Apple World Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.