imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

f1 2016 hra mac

F1 2016 – opravdu realistická závodní hra na Mac


Na Mac nevyšla hra z prostředí Formule 1 již léta, nyní nám ovšem Feral Interactive vynahrazují veškeré čekání svou ohromující a realistickou hrou. A pak že na Mac žádné dobré hry nejsou…

Pokud na svém Macu (nebo Linuxu) rádi hrajete seriózní hry, může vám znít jméno Feral Interactive povědomě. Tento vývojový tým má totiž na svědomí zdařilou sérii Total War, jejíž nejnovější díl WARHAMMER lze stáhnout na App Storu. Dnes se nicméně podíváme na kousek F1 2016, který je k dispozici ve virtuálním obchodě teprve od začátku dubna.

f1 2016 hra mac

Hra podporuje framework Metal, poprvé představený v systému El Capitan, který zvyšuje grafický výkon sestavy. A na samotné hře je to vidět, lépe zpracovanou hru jsme na Mac ještě neviděli.

F1 2016 zahrnuje nejnovější fotorealistické efekty, jako jsou dynamický dým, trávu a vlasy a také ten nejuhlazenější anti-aliasing. Metal umožňuje efektivnější využívání procesoru a grafické karty než bylo dříve možné a F1 2016 tak běží na celé řadě Maců.

Pokud máme být upřímní, nikdy jsme nebyli fanoušky Formule 1, závody aut jsme nikdy nesledovali a jediného pilota, kterého známe, je Michael Schumacher (přejeme mu co nejrychlejší uzdravení). I přesto nás ale hra vtáhla do několika sekund. Jednodušší asi bude vám ukázat rovnou trailer, než sáhodlouze vymýšlet, proč je tato hra tak dobrá – okamžitě pochopíte, co máme na mysli:

Hra obdržela velice dobré hodnocení nad 85 % na Steamu i na Metacritic. Díky čemu je ale opravdu tak dobrá? Podle nás za to může realistická atmosféra. Na trať může pršet, mohou se od ní odrážet sluneční paprsky, výkonné motory řvou na celé kolo a nemáte problém se vžít do role slavného závodníka, pro kterého jde o rozhodující závod. To vše je doplněno autentickým komentářem, týmy vytváří analýzy, do vaší tváře vám neustále někdo strká televizní kameru a tak dále. Vývojářské studio si dalo očividně velice pečlivě záležet, aby hra nabídla opravdu reálný zážitek ze závodění. I když nejsme na tento sport žádní odborníci, nemyslíme si, že lze od počítače prožít závody aut nijak autentičtěji.

f1 2016 hra mac

Prožitek ještě umocňuje výběr různých herních módů. Opravdové milovníky motorsportu bude zajisté zajímat mód Career. Slogan „Dostaňte se na vrchol a staňte se šampionem“ vyjadřuje zážitek dokonale. Zvolíte si jméno, číslo, uděláte si helmu, seznámíte se s agentem a mechanikem a jdete na to. Mechanik vám pomůže s vývojem a brzy zjistíte, že i to nejmenší nastavení může kompletně ovlivnit výsledek závodu. Agent vám bude radit s nejlepší cestou pro váš tým, zdali byste si měli nechat upravit kontrakt a podobně. Když se budete držet agentových rad a hrát chytře, můžete se na konci desáté sezóny stát opravdovou legendou.

Kromě módu Career hra nabízí i další vzrušující prvky: můžete hrát ve více lidech, jezdit kvalifikace, nebo si jen tak zajezdit či se zúčastnit celých šampionátů. To vše samozřejmě na několika skutečných tratích, v opravdových stájích a s reálnými piloty. Jedním slovem je hra opravdu realistická a kromě nádherné grafiky je to její největší plus.

f1 2016 hra mac

Těžko se o této hře píše cokoliv jiného, budete si ji muset prostě vyzkoušet. Ani videa ze samotného hraní vám nepřiblíží pocit návalu adrenalinu, když se na semaforu rozsvítí zelená. Jde spíše o simulaci a ne o prostou závodní hru – v kokpitu rozhodně pocítíte i stres se vším spojený. Také proto se nám práce Feral Interactive natolik líbí.

Všem milovníkům motorsportu F1 2016 vřele doporučujeme, právě ti si totiž tento titul užijí nejvíce. Nudit se ale rozhodně nebudou ani ti, kteří si jen chtějí na svém Macu zahrát kvalitní hru. Nicméně vás musíme varovat, hra totiž vyžaduje solidní porci hardwaru a i u minimálních požadavků se možná trochu zapotíte: potřebovat budete alespoň 2,8 GHz procesor páté generace Intelu, 8GB RAM a 2GB NVIDIA 680, AMD R9 280M, nebo Intel Iris 540. Instalace také vyžaduje alespoň 30 GB volného místa na disku.

F1 2016 možná není za 49,99 eur na App Storu možná tou nejlevnější hrou, rozhodně jde ale o jednu z těch nejlepších.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!